"На знак поваги та вдячності будівельникам і співробітникам колонії": в Росії встановили пам'ятну дошку будівельникам ГУЛАГу. ФОТО

39620 196

У виправній колонії Республіки Комі увічнили пам'ять будівельників табірного пункту №19 "Водорозділтаб - Микунська".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав юрист правозахисного фонду "Громадський вердикт" із Сиктивкара Ернест Мезак.

"Такий ось меморіальний знак у серпні встановили біля входу в виправну колонію ІК-31 УФСІН Росії по Республіці Комі в місті Микунь, де до 28 квітня цього року в ЄПКТ утримувався Геннадій Афанасьєв. І не соромляться ж люди підкреслювати свій ментальний зв'язок із вертухаями сталінських концтаборів. Думаю, що біля цього "пам'ятника" 30 жовтня кожного року треба читати списки репресованих, яких утримували в комі-зирянських таборах ГУЛАГу", - написав він.

история колония гулаг

На дошці написані слова подяки будівельникам табпункту № 19 "Водорозділтаб - Микунська". Водорозділтаб - останній із відкритих за Йосипа Сталіна політичних спецтаборів ГУЛАГу. Він був ліквідований у 1954 році, незабаром після смерті Сталіна.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Усі жертви були на благо народу": в Сургуті встановили бюст Сталіну біля майбутнього пам'ятника жертвам політичних репресій. ФОТО

На офіційному сайті Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Комі сказано, що відкриття пам'ятної дошки відбулося в ході святкування дня колонії 19 серпня 2016 року. Колонія (тоді це був лісозаготівельний табір) була створена цього дня в 1937-му наказом народного комісара внутрішніх справ Миколи Єжова - згодом його самого репресують і розстріляють.

"У заходах, присвячених Дню колонії, взяли участь і в'язні. Для них свято розпочалося із загального вишикування, на якому було зачитано Наказ НКВС СРСР від 16.08.1937 та доведена інформація про розклад святкових заходів", - йдеться на сайті УФСІН по Республіці Комі.

Відкриття дошки там же названо найурочистішою подією дня: "Честь відкриття символічно було довірено ветерану установи Валерію Воронюку і випускниці Вологодського інституту права та економіки ФСВП Росії Анастасії Куликовій".