Цензор.НЕТ

23.11.16 16:00

Перший Центр безпеки громадян, у якому будуть об'єднані медична служба, служба рятувальників і поліцейські підрозділи, відкрили в Лимані на Донеччині, - МВС. ФОТОрепортаж

У місті Лиман Донецької області запрацював перший в Україні Центр безпеки громадян. Він розташований на провулку Бригадний, 6/1, і буде обслуговувати 40 населених пунктів, об'єднавши під одним дахом пожежно-рятувальну службу, поліцію і швидку допомогу. На відкритті були присутні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації МВС України.

"Це експериментальний центр безпеки, в якому будуть об'єднані і медична служба, і служба рятувальників, і поліцейські підрозділи. Ми дуже розраховуємо, що він допоможе зробити життя лиманців безпечнішим, зручнішим і комфортнішим", - підкреслив під час відкриття Центру Арсен Аваков.

На думку міністра, створення такого центру саме в Донецькій області - гостра необхідність: таким чином 42 тисячі громадян, що живуть в умовах близькості до зони проведення АТО, отримають гарантію повної безпеки в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
центр лиман безопасности гражданцентр лиман безопасности гражданцентр лиман безопасности граждан

На базі центру буде створена команда добровольців-пожежних, які разом з професійними пожежними виїжджатимуть на виклики. Така практика вже тривалий час існує в Сполучених Штатах Америки, Канаді, Німеччині та інших країнах.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": МВС створило низку відеоінструкцій про послуги сервісних центрів. ВІДЕО

"Це дозволить максимально скоротити час прибуття на місце пожежі. Залучення добровольців до пожежогасіння одночасно з професіоналами - один із напрямів масштабної реформи Державної служби з надзвичайних ситуацій", - повідомив глава Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Він додав, що в Донецькій області заплановано відкриття ще трьох таких центрів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також повідомив, що реформа Державної служби України з надзвичайних ситуацій буде повною мірою реалізовуватися в 2017 році. "Для рятувальників вона буде полягати в підвищенні зарплат і забезпеченні новою технікою. Але їм також буде делеговано і більше відповідальності. Сьогоднішня подія - ще один крок у цьому напрямку", - зазначив глава МВС.

Також дивіться: Україна і Японія впровадять низку спільних проектів для Нацполіції, - МВС. ФОТО

Нагадаємо, реформа ДСНС стартувала у вересні 2016 року. Вона передбачає вдосконалення системи реагування підрозділів Держслужби України з надзвичайних ситуацій, істотне розширення мережі місцевих пожежних команд, а також залучення добровольців до забезпечення пожежної охорони. Кількість органів управління районного рівня буде відповідати кількості адміністративних районів. Частина пожежних депо та пожежної техніки ДСНС перейде територіальним громадам для організації власної пожежної охорони. Також буде посилено пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС районного рівня, а склад чергових караулів - доукомплектовано до нормативної кількості.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики