Цензор.НЕТ

18.01.17 10:30

Екс-бойовика з терористичної організації "ЛНР" у Білорусі відправили на психіатричну експертизу, - Радіо Свобода. ФОТО

Радіо Свобода з надійних джерел у силових структурах Білорусі стало відомо, що колишній бойовик угруповання "ЛНР" Сергій Трофимов, який розповідав про те, що нібито брав участь у вбивстві українців у складі цього угруповання, під час розмови зі слідчими органами відмовився від своїх слів, сказаних в інтерв'ю журналісту. Він заявив, що брехав щодо участі в бойових діях і співпраці з органами держбезпеки "для додання собі значущості".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в інформації Радіо Свобода.

Як розповіли виданню джерела в силових структурах, свого часу Сергій Трофимов самостійно повідомив спецслужбам, що розглядає можливість від'їзду в Україну для надання допомоги бойовикам і запропонував сприяння в отриманні корисної інформації. Від цієї пропозиції представники влади відмовилися, попередивши, що в разі повторного виїзду в Україну проти нього буде порушено кримінальну справу. Пізніше стало відомо, що він все ж поїхав на Донбас. За інформацією силових структур, Трофимов в угрупованні "ЛНР" мав "військову спеціальність" "механіка-водія" (ремонтував танки Т-64), а також систематично ніс "вартову службу" охорони "військових об'єктів".

Дивіться також: Найманця з Південної Америки, який воював за бойовиків на Донбасі, затримано в аеропорту "Бориспіль", - СБУ. ФОТОрепортаж+ ВІДЕО

Документальних матеріалів, що підтверджують отримання ним матеріальної винагороди за участь в бойових діях, немає. Фотографії Трофимова, викладені в мережі, зроблені на тлі складів з пошкодженою або списаною зброєю, яка не є бойовою. Правоохоронні органи не знайшли підстав для притягнення Трофимова до кримінальної відповідальності, але в 2016 році з ним була проведена профілактична бесіда з винесенням офіційного попередження через його участь у збройному конфлікті.

беларусь трофимов

Після публікації матеріалу Трофимова допитали слідчі органи, їм він заявив, що дав Радіо Свобода неправдиві дані про участь у бойових діях і співпрацю з органами держбезпеки "для додання собі значущості". При цьому екс-бійцю угрупування "ЛНР" була призначена судово-психіатрична експертиза.

За інформацією "Вітебського обласного клінічного центру психіатрії та наркології", Трофимов ще з 1993 року перебуває на обліку в цьому центрі з діагнозом "деменція" (набута розумова відсталість), а з 2005 до 2011 року - в нарколога за шкідливі наслідки вживання наркотичних речовин.

Також читайте: Лукашенко дозволив білоруському спецназу брати участь у контртерористичних операціях у Росії

Згідно з білоруським законодавством, участь громадянина країни в збройному формуванні однієї з протиборчих сторін на території іноземної держави, а також участь у збройному конфлікті, військових діях без згоди держави, караються обмеженням волі на строк до п'яти років.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики