Цензор.НЕТ

22.01.17 16:06

Пам'ятну дошку на честь лідера ОУН Коновальця відкрили в столиці. ФОТО

У Києві відкрили меморіальну дошку командиру Січових стрільців та провіднику ОУН Євгену Коновальцю.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.net, меморіальну дошку встановлено на вулиці Січових стрільців, на будинку в якому 1918 року розміщувалися касарні Січових стрільців.

Дивіться також: Вандали сплюндрували пам'ятник загиблим від рук гітлерівців полякам на Львівщині. ВIДЕО

"Сьогодні ми відзначаємо дві важливі дати. 22 січня 1918 року було проголошено незалежність України. 22 січня 1919 року було проголошено акт злуки, який об'єднав Українську народну республіку і Західноукраїнську народну республіку. До обох цих подій безпосередньо причетний полковник Євген Коновалець", - сказав в своєму виступі голова інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович.

В'ятрович зазначив, що тим громадянам України, які досі асоціюють Коновальця з ворогом, він радив би "читати, читати і ще раз читати".

Також читайте: Останки Бандери, Петлюри і Коновальця слід перевезти в Україну, - Кириленко

"Євген Коновалець - одна із ключових постатей в українській історії ХХ століття. І не випадково є символом боротьби за незалежність. Він той, хто розумів необхідність створення збройних сил ще в той час, коли це питання політики вищого рангу тільки дискутували. Він один з тих, хто провів справді ефективну антитерористичну операцію тут, в Києві, в січні 1918 року, врятувавши місто від більшовицького заколоту. Він один з тих, хто суттєво вплинув на наступне покоління борців 40-50 років ХХ сторіччя", - пояснив він.


За словами В'ятровича, немає нічого дивного в тому, що про таку людину в радянські часи або не говорили нічого, або зводили наклепи.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Віче з нагоди Дня соборності пройшло в центрі Києва. ФОТОрепортаж

"Очевидно, що для радянської та сучасної російської історіографії й пропаганди він є абсолютним антигероєм. Але ми бачимо, як легко ця пропаганда робить із наших сучасників таких антигероїв. Мені здається, що для тих людей, які досі бояться Коновальця, посилаючись на ці радянські чи російські міфи, це навпаки має бути підставою для того, щоб замислитися і прочитати щось про Коновальця. Тим паче, що матеріалу вже є багато", - додав він.

доска коновалецдоска коновалец
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики