Цензор.НЕТ

22.01.17 22:20

Під Гомелем вшанували пам'ять Михайла Жизневського: "Він загинув за свободу не лише України, а й Білорусі". ФОТО

22 січня на кладовищі біля села Знамя Труда в Гомельському районі активісти опозиційних партій та громадських об'єднань із Мінська, Світлогорська, Бобруйська і Гомеля вшанували пам'ять похованого тут білоруса Михайла Жизневського.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на naviny.by.

Читайте також: Пам'ять перших загиблих "майданівців" - Нігояна й Жизневського - вшанували в місці їхньої загибелі в центрі Києва. ФОТО+ВІДЕО

Під час траурного заходу під Гомелем батько загиблого Михайло Жизневський зазначив, що молода людина загинула за свободу не лише України, а й Білорусі. Він додав, що українці - волелюбний народ, і цим відрізняються від білорусів.

"А чего же захотелось им - презренным век, слепым, глухим? Людьми зваться! Вот за это боролись на Майдане. Так и сегодня хочется сказать, что мы не быдло, как нас считает власть, а народ. А у нас сейчас каждый начальник цеха - маленький диктатор и князь. Больше троих собираться нельзя, активистов и журналистов избивает милиция, а простые работяги батрачат в три смены за сто долларов. Люди превратились в рабов, не понимают, кто виноват, и поэтому ссорятся между собой, хотя нужно объединяться и бороться за свое достоинство, как боролись украинцы. А у нас люди потеряли свое достоинство", - заявив Жизневский.жизневский михаил

Також читайте: На Дніпропетровщині вшанували пам'ять Сергія Нігояна


жизневский

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Місця найгарячіших баталій Революції гідності 22 січня 2014 року: тоді і зараз. ВІДЕО

Член української організації УНА-УНСО гомельчанин Михайло Жизневський був убитий 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві пострілом у серце. Він став однією з перших жертв протистояння з силовиками.

18 листопада 2015 року представник Генпрокуратури України повідомив, що Жизневського вразила куля, яку використовують у МВС для зупинки транспортних засобів. 26 листопада 2014 року в Києві відкрили пам'ятник загиблому. Батькам білоруса Ніні і Михайлу Жизневським був вручений орден Героя Небесної сотні.

Торік український уряд призначив їм довічну стипендію. У Києві на вулиці Грушевського встановлено пам'ятник білорусу. Сьогодні, 22 січня, президент України Петро Порошенко в Києві вшанував пам'ять Героя Небесної сотні.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики