Цензор.НЕТ

25.01.17 10:56

Суддя Вищого Госпсуду Мальвіна Данилова "забула" вказати в декларації елітний будинок цивільного чоловіка, тисячі доларів готівкою і компанії сина, - PROSUD. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

Суддя Вищого Господарського суду і кандидат на посаду судді нового Верховного суду - Мальвіна Данилова разом з юним сином накопичила чималі статки і придбала елітну нерухомість та дорогі автомобілі, жодного року не пропрацювавши в бізнесі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні організації активістів Prosud.

"У листопаді 2016 ЗМІ опублікували шокуючу новину про те, що під Києвом зловмисники увірвалися в будинок судді Вищого господарського суду Мальвіни Данилової, застосували силу до неї і її цивільного чоловіка і викрали 500 тис. дол. США. Пізніше, в коментарі журналістам, голова ради суддів Валентина Симоненко заявила, що це вже третє пограбування суддів протягом недовгого часу, і виною всьому - електронні декларації, які заповнили судді. Саме з е-декларацій, на думку пані Симоненко, злодії дізнаються, яке майно і кошти можна викрасти у суддів. Однак, справа пограбування судді Данилової не підтверджує версії Валентини Симоненко хоча б тому, що ні будинку, який був пограбований, ні коштів, які були викрадені, немає в електронній декларації Мальвіни Володимирівни. Ми вирішили уважніше придивитися до судді Данилової, випадку з пограбуванням і пошукати, що ще може бути відсутнім у декларації пані Мальвіни", - йдеться в матеріалі.

Дивіться також: Родина судді Госпсуду Харківської області Попович має незадекларований будинок і 5 автомобілів, - Prosud. ФОТО+ВІДЕО

Знайомтеся, суддя Вищого Господарського суду і кандидат на посаду судді нового Верховного суду - Мальвіна Данилова. Суддівську кар'єру пані Данилова початку в 1999 році з призначення суддею Московського районного суду міста Харкова. У травні 2009 року Мальвіна Данилова переїжджає до Києва, де її призначають суддею Київського апеляційного адміністративного суду. У 2012 році постановою Верховної Ради № 5012-IV Мальвіну Данилову вибирають суддею Вищого Господарського суду України, де вона працює і зараз. Важливо зазначити, що Мальвіна Данилова ніколи не займалася бізнесом і не обіймала високооплачуваних посад. На початку 90-х вона працювала юристом Харківського дошкільного дитячого будинку, а згодом, в 1993-1999 рр., Працювала слідчим і старшим слідчим Орджонікідзевського райвідділу м. Харків", - зазначають автори публікації.

декларация судья данилова мальвина

Отже, розглянемо статки Мальвіни Данилової, яка практично все професійне життя отримувала доходи тільки з державного бюджету. Почнемо з найцікавішого - будинку під Києвом, який і пограбували злочинці в листопаді 2016 року.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Стала відома особа судді, якого затримали на хабарі у $16 тис. - Любомир Головатюк, що фігурує у скандалі з Межигір'ям, - ЗМІ. ФОТО+ВІДЕО

декларация судья данилова мальвина
Будинок розташований в елітному котеджному містечку в с. Вишеньки, Бориспільського району Київської області. Він насправді належить не Мальвіні Даниловій, а Кирилюку Руслану Івановичу.


декларация судья данилова мальвина

У ЗМІ його називають чоловіком, з яким суддя проживає у фактичних шлюбних стосунках. Якщо це правда, то Мальвіна Данилова повинна була внести цей будинок в декларацію. Приховування майна, оформленого на цивільних дружину чи чоловіка, є найпоширенішою практикою ухилення від декларування. Тому новий закон передбачив обов'язок декларувати майно, навіть якщо шлюбні відносини і право користування майном не оформлені.

"Щоб перевірити, чи не порушила кандидат до Верховного суду законодавство про запобігання корупції, ми разом з членом Громадської ради доброчесності відвідали згадане котеджне містечко. Охоронець одразу ж повідомив, що тут живе Мальвіна Данилова з Русланом Кирилюком. Ще до цього ми були проінформовані сусідами судді, що цей будинок купувався з участю Данилової і вона постійно проживає в ньому з власником протягом не менше 4-х років. тобто, є всі ознаки фактичних шлюбних стосунків. Однак у декларації Мальвіни ні чоловіка, ні будинку не вказано", - йдеться в розслідуванні.

"Згодом до нас вийшов сам господар будинку - Руслан Іванович. Підтвердивши, що Мальвіна Володимирівна проживає у нього 4-5 днів на тиждень, він зазначив, що їхні стосунки не мають характеру шлюбних. Також він запевнив, що грабіжники вкрали саме його кошти і їх було не 500 000 дол., а не більше 200 000. Чи вірити цим твердженням - залишаємо на розсуд читачів. Ми не повірили.

Дивіться також: Суддя Київського апеляційного адмінсуду Василенко записав на сестру 700-метровий будинок у Києві, - "Наші гроші". ВIДЕО

Тепер кілька слів щодо самого Руслана Кирилюка, також цікавої особи. Справді великі заробітки він міг мати лише 2002-2007 рр., працюючи адвокатом. Уже з 2007 р. - він на державній службі. Був юристом у штабі Тимошенко, однак після її поразки на виборах 2010 року перебіг у інший табір разом з Андрієм Портновим. Деякий час був його заступником, згодом - головою Державної судової адміністрації протягом 4-х років. Щоправда, 21 січня 2014 року подав заяву на звільнення (мотивів звільнення ми не знайшли). Чи міг у 2010 році п. Руслан мати понад 200 000 дол. на купівлю цього будинку і ще мін. 200 000 дол. тримати готівкою вдома (яку викрали)? Питання залишається відкритим.
Тепер проаналізуємо те, що суддя задекларувала.


Згідно з декларацією судді Данилової за 2013 та 2014 роки основним доходом Мальвіни Володимирівни є заробітна плата судді. Винятком є 2015 рік, коли окрім заробітної плати суддя Данилова отримала також дохід від продажу майна.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина


Загалом, доходи є стандартними для середньостатистичного судді.

Єдиним членом сім'ї, якого Данилова вказала в декларації, є її син - Максим Данилов 1992 року народження.

декларация судья данилова мальвина

Із декларації Мальвіни Данилової випливає, що її син значно багатший за неї. У 2015 році, у віці 23 років, Максим заробив підприємницькою діяльністю 1446315 грн. Однак такий доход він отримав не відразу: в 2013 і в 2014 роках його заробітки були вдвічі скромнішими.

Чим же займається успішний молодий бізнесмен? З відкритих джерел відомо, що він був студентом Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого". Підприємцем він став уже в 18 років. Займався діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту.

декларация судья данилова мальвина

З сайту You control ми дізналися, що син судді є засновником відразу двох компаній - ТОВ" ЕТХОМ "і ТОВ" ТРІУМФ ЛЕКС ".

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина


Причому, керівником компанії ТОВ "ЕТХОУМ" (яка насправді є лаундж-баром "At Home" у Харкові) син судді став у віці 19 років. І хоча вже 5 років Максим керує компанією, згідно з декларацією, ні заробітної плати, ні дивідендів від цього він не отримує.

Друга компанія ТОВ "Тріумф Лекс" займається діяльністю в галузі права, але і від неї він не отримує ніяких доходів, принаймні, вони не відображені в декларації.

Однак навіть не це у нас викликає сумніви в правдивості декларацій судді Данилової. Чому у всіх її деклараціях фірми сина жодного разу не згадуються. Хоча, згідно з правилами декларування, інформація про компанію, засновником яких є член сім'ї декларанта, повинна бути вказана в розділі "корпоративні права", - йдеться в розслідуванні.

декларация судья данилова мальвина

деларация

З огляду на те, що суддя Вищого Господарського суду повинна бути як ніхто обізнана в питаннях корпоративної власності, дуже дивує така "забудькуватість" Мальвіни Володимирівни.

Цікавим також є майно, яке Мальвіна Володимирівна все ж таки внесла в свою декларацію.
Це:
- Службова квартира площею 112 м2 в Києві;
- 3 земельні ділянки в Харківській області;
- 2 садові будинки в Харківській області площею 118 м2 і 32 м2;
- Парко-місце в Києві;
- 2 квартири площею 116 м2 і 379 м2 (!) в Харкові. Квартира площею 379 м2 є одним з рекордів за розміром, які ми бачили у суддів.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина


Квартира площею 379 м2 привертає увагу не тільки розміром, але і місцем розташування - в центрі Харкова біля ботанічного саду.

декларация судья данилова мальвина

Про цю вулицю та її жителів журналісти робили окреме розслідування. Кожен житель цієї вулиці дуже непроста, а головне - дуже небідна людина.

Вартість такої квартири, яка насправді є таунхаусом, варіюється в межах 325 000 - 500 000 дол. США.


декларация судья данилова мальвина

Решта зазначеної нерухомості не така вражаюча, але теж непогана.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина


Володіє сім'я Данилової також і дорогими автомобілями. Так, у власності самої Мальвіни Володимирівни Mercedes Benz E250 2011 року випуску. У 2011 році обійшлося подібне авто судді не менше в $ 60000.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина

Синові судді належать 2 автомобілі: Mercedes Benz E550 2008 року випуску, вартість якого на сьогодні становить не менше 25 000 $, і Subaru Impreza 2008 р.в. вартістю від 10 000 $. До речі, автомобіль Subaru Максим Данилов придбав у віці всього лише 18 років, що ще раз демонструє нам великий талант і успішність сина судді.

декларация судья данилова мальвинадекларация судья данилова мальвина

Також читайте: НАБУ відкрила кримінальні справи проти 3 суддів за результатами аналізу електронних декларацій

декларация судья данилова мальвина

"Як бачимо, навіть походження задекларованого майна судді Мальвіни Данилової викликає багато питань, не кажучи вже про не задекларований будинок, яким вона користується, і компанії сина, які вона, очевидно, "забула" вказати в своїй декларації. Чи відповідає суддя Данилова вимогам нового Верховного суду - зовсім скоро буде вирішувати Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності. Ми ж переконані, що новий Верховний суд повинні складати судді, репутація і джерела походження майна яких не викликають ніяких сумнівів у суспільства. Справжня інформація буде нами офіційно передана в Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Вищу раду юстиції", - зазначають автори.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики