Цензор.НЕТ

28.01.17 21:46

Засідання виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар пройшло в Києві. Прийнято заяву щодо Полозова та Курбедінова. ФОТОрепортаж

У столиці України в суботу, 28 січня, проходило сьоме засідання виконавчого комітету Світового конгресу кримських татар, на якому обговорювалося становище кримськотатарського народу в окупованому Росією Криму.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на агентство "Кримські новини", на засіданні були присутні голова конгресу Рефат Чубаров, члени виконкому конгресу, ревізійної комісії конгресу і представники кримськотатарських діаспор із Туреччини, Румунії, Польщі, Литви, Киргизстану.

Голова конгресу Рефат Чубаров розповів присутнім про виконану за два місяці роботу, зокрема пов'язану з міжнародною діяльністю членів Меджлісу та проектами кримськотатарських активістів у сфері культури в Україні.

На засіданні обговорювалося становище кримських татар в окупованому Криму і стратегія публічної дипломатії кримських татар.

Дивіться також: В окупований Сімферополь зайшла колона військової техніки РФ, - Центр інформації про права людини. ФОТОрепортаж

Прийнято заяву щодо недавніх затримань адвокатів Еміля Курбедінова і Миколи Полозова, які захищають інтереси і права кримських татар у судах, керованих окупаційним режимом.

Текст заяви:

"Затримання та арешти адвокатів Еміля Курбедінова та Миколи Полозова, які захищають наш народ у маріонеткових судах у справах, відкритих проти кримських татар, які чинять опір окупаційному режиму, - це очевидний напад на право захисту, яке вважається святим у будь-якій правовій системі.

Цей напад окупантів на представників правосуддя - знущання над шостою статтею Європейської конвенції з прав людини, яка регулює право на справедливий судовий розгляд, і над статтями 6-11 Загальної декларації прав людини.

Російська Федерація вкотре зі зневагою поставилася до двох найважливіших документів людства. Ці затримання й арешти ще раз довели світові, що в окупованому Криму немає більше принципів імунітету та недоторканності адвокатів, які користуються правом захисту в правових державах.

Всесвітній конгрес кримських татар знову рішуче засуджує арешт Сейрана Салієва і незаконні дії окупаційного режиму проти адвокатів Еміля Курбедінова та Миколи Полозова, які демонструють мужність і героїзм у захисті нашого народу".

Читайте також: Еміль Курбедінов перебуває в камері один, скарг поки немає, з боку адміністрації ІТТ проблем немає ніяких, - адвокат

татары конгресс татартатары конгресс татартатары конгресс татартатары конгресс татар

Нагадаємо, раніше Полозов повідомив, що слідчі ФСБ загрожують йому примусовим приводом на допит у кримське відділення ФСБ. 25 січня стало відомо, що адвоката кримських татар Полозова затримали співробітники ФСБ і везуть на допит. Як відомо, Микола Полозов наразі захищає в "суді" інтереси кримських татар Ільмі Умерова й Ахтема Чийгоза.

26 січня, ФСБ затримала адвоката Еміля Курбедінова, який їхав на допомогу активісту Сейрану Салієву, в будинку якого був обшук. Пізніше стало відомо, що Сейрана Салієва також затримали. Під час його затримання відбулася бійка місцевих жителів, які прийшли підтримати Салієва, із силовиками: "Шестьорки! Запам'ятайте цей день, в пеклі горіти будете. Безсоромники!" У підсумку окупанти присудили 12 діб арешту активісту Салієву через аудіозаписи (пісень Мацураєва) і фотографії на його сторінці в мережі "Вконтакті". Адвокат Курбедінов же був заарештований на 10 діб за репост у "Вконтакті" у 2013 році анонсу мітингу організації "Хізб ут-Тахрір".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Россия должна освободить арестованных Курбединова и Салиева и начать соблюдать нормы международного права в отношении оккупированных территорий, - Freedom House

Зазначимо, Світовий конгрес кримських татар - структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також у діаспорі в різних країнах світу (Туреччині, Румунії, Польщі, США, Канаді, Литві, країнах Західної Європи та Середньої Азії).
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики