Цензор.НЕТ

29.01.17 14:49

У Києві перепоховали прах поета Олександра Олеся та його дружини:"Коли ангели повертаються на Батьківщину, це неспроста". ФОТОрепортаж

Прах поета Олександра Олеся (Кандиби) і його дружини Віри Кандиби перепохований на Лук'янівському кладовищі в Києві - на спеціально виділеній алеї для перепоховань видатних українців.


Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, перед цим відбулася панахида в Свято-Володимирському кафедральному соборі. Її провів патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Вшанувати пам'ять поета прийшли тисячі людей, серед них Президент України Петро Порошенко з першою леді Мариною Порошенко, міністр культури Євген Нищук, а також багато політиків, члени Кабінету міністрів.


Нищук сказав у коментарі журналістам, що могила Кандиб стане першою на Алеї почесних перепоховань, спеціально створеної на Лук'янівському кладовищі. Також він висловив упевненість у тому, що скандал із могилою Олександра Олеся підштовхне українську владу до повного обліку могил українських діячів за кордоном.

Читайте також: "Його поезія показує, як треба любити Україну", - Порошенко вшанував пам'ять Олександра Олеся

"Цей інцидент дасть можливість більше уваги зосередити (на обліку поховань за кордоном. - Ред.) і тримати це на контролі нашим дипломатичним місіям. Очевидно, що потрібно виділяти кошти для того, щоб саме держава брала на контроль подібні могили і піклувалася про них. А у випадках, як сталося з Олесем, передбачити можливість перепоховання в Україні", - зазначив він.

Також на панахиді були присутні діячі української культури - зокрема, Дмитро Павличко, Ніна Матвієнко та Іван Малкович.

Матвієнко звернула увагу на те, як швидко було організовано перепоховання і виділення для цього спеціальної ділянки в Києві. На її думку, це свідчить про любов України до Олександра Олеся.

Читайте також: У Києві пройшла панахида за поетом Олександром Олесем і його дружиною Вірою Кандибою. ФОТО

"Не просто так син і дочка українського народу повернулися на Батьківщину. Вони два ангели. А коли повертаються ангели, це неспроста", - додала вона, висловивши впевненість у тому, що перепоховання Олеся в Україні дає надію на ренесанс і духовний розвиток країни.

На церемонії була присутня одна з далеких нащадків Олександра Олеся Христина Маців, яка вже 25 років живе в Україні. "Таким людям немає ціни, і їх потрібно пам'ятати - пам'ятати не одну хвилину, не один мить, а завжди. Те, що написали і залишили нам ці люди, - це для душі і для серця", - сказала вона.

На церемонії була присутня також дружина внука Олеся Олега Кандиби.

Також читайте: Кабмін виділив 140 тис. гривень на перевезення і перепоховання останків українського письменника Олеся

перезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесьперезахоронение олесь

Фото: Наталія ШаромоваДивитися коментарі → ← Назад до рубрики