Цензор.НЕТ

21.09.17 09:38

Клімкін і голова МЗС Німеччини Габріель обговорили введення миротворчої місії ООН на Донбас. ФОТО

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся зі своїм німецьким колегою Зігмаром Габріелем на полях 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Повідомляють, що основну увагу співрозмовники приділили мобілізації спільних зусиль задля врегулювання російсько-українського конфлікту, забезпечення дотримання Росією Мінських домовленостей, а також просуванню ініціативи України щодо розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі.

Клімкін і голова МЗС Німеччини Габріель обговорили введення миротворчої місії ООН на Донбас 01
Фото: прес-служба МЗС України

"Габріель наголосив, що мандат такої операції не повинен обмежуватися захистом членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і має включати всю територію окупованого Донбасу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Миротворці ООН на Донбасі - не панацея, - заступниця голови МЗС Зеркаль

5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворці повинні бути введені на всю окуповану Росією територію України .

Також читайте: Місія ООН, якщо її створять, має діяти уздовж російсько-українського кордону, - радник президента Литви

Постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генеральному секретареві ООН і голові Ради безпеки ООН.

У численних заявах російської влади наголошували, що миротворців потрібно розмістити тільки на лінії розмежування сторін конфлікту, але не на всій окупованій території Донбасу і тим більше не на російсько-українському кордоні.

Пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путін погодився на розміщення миротворців на всьому Донбасі для охорони співробітників ОБСЄ.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики