Цензор.НЕТ

05.03.18 15:39

Італійська справа Віталія Марківа: очікуємо на акції протесту від української діаспори

Автор: Евгений Кузьменко

Пам’ятаєте Віталія Марківа? Арештований у червні минулого року боєць Нацгвардії досі утримується в італійському СІЗО, очікуючи суду. Як почувається солдат батальйону ім.Кульчицького? Чи є в прокуратури міста Павія докази проти Віталія? Про це в інтерв’ю "Цензор.НЕТ" розповідає бойовий побратим Марківа народний депутат Андрій Антонищак.

- Ви - народний депутат, належите до фракції БПП. З чим пов’язаний ваш особистий інтерес у справі Віталія Марківа?

- З Віталіком ми познайомилися безпосередньо на Майдані. Я не знав, що він на той момент вже був громадянином Італії. Ми взагалі на Майдані один одного називали максимум по імені. Нас не цікавила історія людини, нас об’єднала одна мета – боротьба з режимом Януковича.

Спочатку Віталій перебував у моїй 9-ій сотні. Потім перейшов у іншу сотню, тому що знайшов там товаришів, земляків. Але ми підтримували контакт.

А 13 березня 2014 року з майданівців був сформований перший резервний батальйон Національної гвардії України у складі Міністерства внутрішніх справ. І 15 березня з Майдану ми одразу вирушили в Новопетрівку. Від Ради Самооборони Майдану, куди я входив, я був призначений координатором даного батальйону. Брав безпосередню участь у формуванні батальйону, у активній його підготовці до подальших подій. Десь приблизно в середині квітня я у складі батальйону прийняв присягу. Разом зі мною, серед інших, присягу прийняв і Віталій Марків. Тобто він підписав контракт резервіста.

- І ось тут одразу виникає запитання: якщо Віталій мав італійське громадянство, як бути з присягою на вірність Україні? Чи не суперечить одне одному?

- Абсолютно не суперечить. Згідно з Законом "Про Національну гвардію України" будь-який громадянин іншої країни, який легально перебуває в Україні, може підписати контракт з Національною гвардією України. Хочу також наголосити, що Віталій Марків є громадянином України.

Але повернуся до перебігу подій. Всередині квітня ми вийшли з Новопетрівки. Спочатку базувалися у Павлограді, після цього брали участь в деблокуванні Слов’янська. Ну, і пізніше одна за одною пішли бойові дії.

А Віталій у той час, коли ми зайшли під Слов’янськ, перебував у складі однієї з рот на горі Карачун. Де, безпосередньо, і сталася оця трагедія з італійським журналістом. І весь час – аж впритул до свого арешту в Італії – Віталій на законних підставах ніс службу у батальйоні, який зараз називається батальйоном Національної гвардії імені Героя України генерала Кульчицького.

Італійська справа Віталія Марківа: очікуємо на акції протесту від української діаспори 01

Віталій Марків на горі Карачун під Слов’янськом 31 травня 2014. Фото зі сторінки Юрія Касьянова у Facebook

Я, як і багато інших ветеранів, ціную добре ім’я батальйону. Окрім того, це небезпечний прецедент.

Це і є відповідь на ваше запитання про те, яким є мій особистий інтерес у цій історії.

- Зрозуміло. Отже, після арешту Марківа в Італії ви вирішили зробити все можливе, щоб не залишати його без допомоги?

- У нас батальйон – це є батальйонне братство. Ми один за одного стоїмо горою. І те, що сталося з Віталієм Марківим, це незаконне його затримання – ми всі сприйняли як особисте. Тому я як громадянин України, як депутат Верховної Ради України, - моментально, вже на другий день включився у захист його прав, безпосередньо перебував у контакті з Генеральним консулом України в Мілані. Пізніше, разом з народним депутатом Богданом Матківським ми зробили два вояжі в Мілан, де мали зустріч безпосередньо з адвокатом Марківа. Той визначив мене і народного депутата Матківського (який також був бійцем батальйону Кульчицького) як ключових свідків. Тому що Матківський перебував безпосередньо у зоні бойових дій, на горі Карачун, а я як координатор батальйону Кульчицького володів інформацією про те, що відбувалося і на горі Карачун, і навколо Карачуна. Оскільки італійці ніяк не могли збагнути, як генерал може командувати батальйоном, і ще багатьох речей.

Під час однієї з цих поїздок ми були допитані прокурором міста Павії, який веде цю справу, і підполковником карабінерів.

- Перекладачем з української на італійську був хтось з прокуратури?

- Хочу сказати, що перекладач був нефаховий; належним чином не володів українською мовою. При цьому від перекладацьких послуг нашого консульства вони відмовились. В тому, що стосується перекладу, я не гарантую точного відтворення наших показань. Разом з тим, велась аудіо- і відеозйомка.

Навіть не хочу розповідати, в який хамський спосіб було проведено цей допит. Я захищав честь Марківа і відстоював позицію держави Україна щодо представника італійської влади…

- …Ви говорити не хочете, але мій обов’язок як журналіста спитати: а в який хамський спосіб вас було допитано?

- Хамським я називаю ставлення, коли, ставлячи питання, підполковник карабінерів відверто сміється мені в очі. Мені – бойовому офіцеру, підполковнику Національної гвардії України. Або коли мені ставлять уточнююче запитання: "А кого ви вважаєте сепаратистами? Людей, які люблять Росію?" Знаєте, такі коментарі є взагалі неприпустимі!

На допит ми приїхали не з порожніми руками. Оскільки спочатку в італійських ЗМІ були звинувачення у тому, що, мовляв, в Італії був якийсь розбишака, який пішов з Майдану на війну, хтозна де взяв зброю і стріляв з неї – так от, щоб спростувати таку точку зору, ми привезли всі підтверджуючі документи офіційності перебування у Нацгвардії пана Марківа. Починаючи від наказу про Закон "Про створення Національної гвардії", присяги, отримання зброї і т.д. – і закінчуючи всіма виписками і довідками.

Крім того, я зустрічався з головою Служби безпеки України, Генеральним прокурором України, міністром внутрішніх справ. І від всіх них отримав запевнення у тому, що я можу передати італійській стороні запрошення до співпраці і відвідування італійською стороною України для об’єктивно всебічного вивчення всіх обставин.

Отже, в серпні минулого року мною було чітко озвучено позицію. По-перше – що я шкодую про те, що в 2015 році, коли італійська сторона перебувала тут, у них не вийшло співпраці з нашими правоохоронними органами. Я наголосив, що 2015 рік був дуже складним для України. У нас змінились Генеральний прокурор України, голова Служби безпеки. На фоні цього ми пропонуємо відвідати Україну і зі своєї сторони, я наголосив, що ми даємо всі гарантії безпеки, доступ до матеріалів, які стосуються справи Марківа і загибелі італійського журналіста. І так далі.

- Як на це відреагувала італійська сторона?

- Італійці все це вислухали і сказали, що вони розглянуть це питання і, можливо, відвідають Україну. На жаль, вони цього не зробили – пославшись на те, що вони, буцімто, образились на народного депутата Антонищака, коли я прокоментував у певних ЗМІ, що італійська сторона, на мій погляд, вже призначила собі винного.

Італійська справа Віталія Марківа: очікуємо на акції протесту від української діаспори 02

Фото з архіву. Андрій Антонищак

- Ви і зараз не полишаєте цієї думки?

- Так. На мій погляд, італійська сторона все-таки призначила собі винного. Інакше як можна розцінити небажання прокурора м.Павія (попри його обіцянки) відвідати Україну для спілкування з нашими правоохоронними органами та обстеження місця загибелі громадянина Італії Рокеллі та опитування свідків?

- Але ж може у вас бути своя думка…Ця "образа" італійської сторони видається недолугим намаганням виправдати свій неприїзд в Україну.

- Натомість, прилетів італійський адвокат Марківа, йому забезпечили охорону; він опитав наших хлопців, побував на горі Карачун і повністю зняв всі матеріали. І коли він на власні очі побачив диспозицію – де стояла Нацгвардія і де відбулася сама загибель італійця – він сказав, що це просто неможливо. І описав це у своєму зверненні до італійської сторони з проханням відпустити Марківа під домашній арешт.

Особисто для мене важливо, щоб усе суспільство зрозуміло: ми не втручаємося в італійське правосуддя. Ми не даємо коментарів щодо їх правоохоронних органів і судової системи. Ми лише просимо, щоб італійці, якщо вони хочуть об’єктивного розгляду справи Рокеллі, приїхали до України для того, щоб створити спільну групу. Крім того, міністр внутрішніх справ Аваков направив їм такого листа. Голова Служби безпеки спільно з Генеральним прокурором – також направив їм такого листа. На жаль, вони залишилися без відповіді. Про це громадяни – як наші, так і італійські – повинні знати.

- Окрім сміху підполковника карабінерів і дивних у формулюванні запитань, чи були ще моменти, які наводили вас на думку про те, що італійська влада поводиться упереджено?

- Так, важко не помітити вперте нерозуміння того, що таке сепаратизм, і небажання зрозуміти суті тих процесів, які відбуваються в Україні.

Насправді я розумію, що думка одного карабінера і одного прокурора не є думкою простих італійців, які досить прихильно ставляться до нас – і ми їм вдячні за цю підтримку; вдячні за санкції, які вони запровадили. Але ж є певні речі, які нас роз’єднують. А, між тим, ми розуміємо, що справа Марківа – це прецедент. І знаєте, що мені здалося? Що їм важливий не сам Марків, а ті наслідки, які ця справа може спричинити.

- Чому ви так вважаєте?

- Бо під час розмови прозвучала така фраза: "Так ви скажіть, що це не ви, Нацгвардія, а збройні сили стріляли. Або будь-хто з офіційних військових формувань".

- А ви що їм відповіли?

- Що по-перше, пан Рокеллі, на жаль, проник на територію України незаконно. Він був фрілансером і не був акредитований українською стороною. Він зайшов зі сторони Слов’янська, був безпосередньо у тій зоні, яку займали сепаратисти. Причому його попереджував таксист: що туди не можна їхати; що там стріляють; що там рвуться міни; що там ведуться бойові дії.

Тобто людина поїхала у зону бойових дій. Вибачте, але це – територія України! І це – проведення антитерористичної операції! Хочу нагади, як в Іраку загинув від пострілу американського танка журналіст, якого – увага – було офіційно акредитовано. Тільки тому, що відблиск його об’єктиву був сприйнятий як відблиск снайперського прицілу.

Це – війна. А війна несе певні ризики.

Повертаючись до допиту, можу сказати, що він взагалі був мені незрозумілий по духу. Ближчий, скоріше, до політики, ніж до деталей справи. Але будь-яке звинувачення італійської сторони я спростовував конкретними законами України.

- Наприклад?

- Наприклад, законом про Збройні сили України, який визначає, коли ми можемо використовувати зброю і коли маємо це робити, законом про Національну гвардію. З тієї сторони – жодного аргументу. Натомість від них пролунала така фраза: "А що ж ви так підкріплюєтеся цими законами? Ви ж першими їх порушили! Ви ж взяли у лави Національної гвардії бійця, який є громадянином Італії і має подвійне громадянство. Що у вас заборонено".

- Що свідчить, скажімо так, про неґрунтовність знань італійської сторони про українські закони.

- Для того і потрібно створити спільну групу з розслідування цієї трагедії – щоб робота була ефективною. А зараз я вимушений був сказати: "У вас є закони. Ми вам переклали італійською 13 нормативно-правових документів. Чому ви їх не вивчили? Чому не підготувалися до мого допиту?"

Ще я сказав отаке: "Окей, Марків є громадянином Італії, ми це визнаємо, більш того – вдячні державі Італія, що син італійського народу, побачивши, що на його історичній Батьківщині творяться такі речі, взяв до рук зброю і пішов захищати свою Батьківщину. Але є одна важлива деталь: Марків не відмовлявся від українського громадянства. Він в тому числі є і громадянином України. Річ у тому, що у нас не заперечується подвійне громадянство. Воно просто не передбачено. Це велика різниця".

І третє. Після виправдального висновку і визволення – які, я впевнений, будуть, питання, які ми поставимо громадянину Україну, нацгвардійцю пану Марківу – будуть виключно у компетенції наших українських органів. А зараз таке питання, я вважаю, втручанням у інтереси незалежної держави України.

Італійська справа Віталія Марківа: очікуємо на акції протесту від української діаспори 03

Фото: Facebook Олеся Городецького

- Це те, що ви їм сказали. І якою була реакція італійської сторони?

- Це їм дуже не сподобалась. Допит, з однієї сторони, носив емоційний характер. З іншої сторони, щодо фактажу я не почув жодних фактів.

- Повернемося до хронології подій. Отже, у вересні минулого року ви тут зустріли італійського адвоката пана Марківа.

- Так, він отримав усі необхідні для захисту речі. Після цього він вилетів в Італію, де підготував на 40 сторінках запит італійській прокуратурі з проханням випустити Марківа під домашній арешт. Але отримав заперечення на 2 сторінках.

- У чому була суть заперечення?

- Воно зводилося до того, що він володіє спеціальними військовими навичками і може втекти з Італії в Україну. А Україна може його переховувати.

- Якими були ваші подальші дії?

- Я неодноразово зустрічався з міністром закордонних справ паном Клімкіним, який чудово володів ситуацією по цій справі (взагалі, можу сказати, що наше МЗС – в темі і робить певні кроки, які я ще не можу озвучувати). Зустрічався я також і з міністром внутрішніх справ, з прокурором, з головою СБУ. Підтримка є повна, і ми всі зацікавлені у поверненні громадянина України, нашого бійця – додому. І переконані у виправдальному вироку.

Ряд народних депутатів України звернулися з листом-проханням до міністра закордонних справ Італії. Він, коли нещодавно був в Україні, на жаль, не зміг зустрітися з нами. Але зустрівся з Клімкіним і міністром внутрішніх справ Аваковим. На цій зустрічі вони в черговий раз наголосили на безпідставності даного розгляду, на прискоренні оцієї судової тяганини, на звільненні під домашній арешт пана Марківа. Крім того, я передав пану Клімкіну, а той – міністру закордонних справ Італії складений компетентними органами список італійських громадян, які воюють на боці сепаратистів. І я хочу, щоб про це знало суспільство. Як про це вже знає міністр закордонних справ Італії. У цьому списку, окрім всього, – італійські політики, які були тут і в Криму, італійські громадські організації, які займаються вербуванням людей для потреб сепаратистів на Донбасі; італійські центри такого спрямування.

 "ІТАЛІЙСЬКИЙ СПИСОК" , наданий "Цензор.НЕТ" нардепом Андрієм Антонищаком. Публікується вперше:

"Список італійських найманців і посібників терористів "ЛНР" і "ДНР"

 1. Габріеле Каругаті (Gabriele Carugati), 28.03. 1989 (можливо, 04.08.1988), народився у м. Гарбаньяте-Міланезе, позивний Архангел, із м.Кайрате, Італія. З жовтня 2014 року брав участь в бойових діях проти Збройних Сил України, у складі підрозділу Unite Continentale (батальйон "Призрак" А.Мозгового). Також засвітився в 7-й роті 4-го мотострілкового батальйону "Армійського корпусу ЛНР". У березні 2015 року був нагороджений орденом "За воинскую доблесть" 3 ступеня "МО ДНР". Зараз є одним із терористів батальйону "Восток". Стрілець "11 Енакиевско-Дунайского ОМсП 1 АК Народного ополчення ДНР" (також 7 рота 4 МСБ МО ЛНР). Як найманець, брав участь у бойових діях в Африці.
 2. Николо Менкеллі, з м.Каракас, вїхав на територію України через непідконтрольну частину кордону з Росією. Серія і номер паспорта: АА58381544. Воював у складі 7-ї роти 4-го мотострілецького батальйону "Армійського корпусу ЛНР". Номер телефону, який він використовував на території України: +380957161924.
 3. Андреа Палмері (Andrea Palmeri), 17.07.1979, житель м.Лука, провінції Тоскана. Андреа футбольний ультрас і на батьківщині оголошений у розшук за скоєння кримінальних злочинів. З 2014 року воює у складі батальйону "Призрак" А.Мозгового (старший стрілець) на окупованих територіях. Детальнішу інформацію про нього можна дізнатися на його сторінці у Facebook. В Україні використовував номер мобільного телефона: +380955940547.
 4. Антоніо Катальдо (Antonio Cataldo), 10.04.1984, уродженець міста Нола. Відомі його паспортні дані: паспорт УА2750770, жив в місті Чизано ді Сан Доменіко. Антоніо ветеран Французького іноземного легіону. У 2009 він пройшов підготовку по здійсненню рейдів і супроводу ескортів в РФ і Казахстані. А вже в 2011 році в якості найманця воював в Лівії на боці повстанців, де був затриманий і доставлений у в'язницю м Тріполі. Подальшу кар'єру продовжив терористом на Близькому Сході. З 2014 року до 2016 року воював на стороні "ЛНР" в складі 7-ї роти 4-го мотострілецького батальйону "Армійського корпусу ЛНР". В Україну потрапив через Ростов-на-Дону. Подальшу кар'єру продовжує на війні в Сирії, в складі армії Президента Сирії Башара Асада. Стрілець радіо-телефоніст, батальйон "Восток". Брав участь в битві за Донецький аеропорт 2014- 2015 рр на посаді снайпера.
 1. Еді Буітре Онгаро (Edi Buitre O'ngaro), 06.02.1976, паспорт АА11З5734, позивний Бозамбо. З села Гіссаго Портогруаро провінції Венеція. У 2015 році Еді вступив до підрозділу InteUnit батальйону "Призрак" А. Мозгового (в складі 4 БТрО НМ ЛНР), спочатку потрапив в батальйон "3аря", де і зараз воює проти ВС України. 28.02.2016 року Онгаро був одним з учасників так званої "Міжнародної конференції добровольців", організованої Олександром Бородаєм в Москві.
 2. Луїджі Фрау (Luigi Frau), 06.07.1970, уродженець міста Кальярі. З листопада 2014 року Луїджі один з терористів "ДНР". 15.05.2015 Фрау вилетів з аеропорту Фьюмічіно в Римі в Прагу. Звідти другим рейсом в Ростов-на-Дону. На території України використовує італійський номер +39345923250.
 3. Фацоло Альберто (Fazolo Alberto), 26.10.1979 (26.10.1976, 26.11.1979), уродженець м. Рим, відомий під позивним Немо, паспорт ААО278798. 07.07.2015 року за допомогою російської туристичної компанії 000 "Бюро подорожей" отримав одноразову візу в РФ N2230381748. А далі незаконно проник на територію України і вступив до підрозділу InteUnit батальйону "Призрак" А. Мозгового. Використовує номер мобільного телефону +393385805710.
 4. Донеллі Альберто (Donelli Alberto). З 2015 року перебуває в рядах InteUnit батальйону "Призрак" А. Мозгового. Терорист і зараз воює проти ЗСУ.
 5. Мауріціо Веццосі (Maurizio Vezzosi, Віцуогі Мауріціо), 04.12.1989 р.н.., Паспорт УА1057189,13.05.2015 року Мауріціо незаконно проник на окуповану терористичними НЗФ територію України через пропускний пункт "Ізваріно". В рядах Unite Continentale батальйону "Призрак" А. Мозгового воює на боці терористів проти ЗСУ.
 6. Ранжелоні Віпоріо Нікола (Rangeloni Vittorio Nicola), народився 04.12.1991, паспорт УАО114576, житель м Валсасіна. Добре володіє російською мовою, за фахом геодезист, закінчив інститут Bovaro в місті Лекко. Проник на територію України через пропускний пункт "Ізварине" 15.05.2015 року та вступив до складу підрозділу батальйону "Призрак" А. Мозгового. (Також "Добровольчий комуністичний загін"). Продовжив свою кар'єру в "Міністерстві інформації ЛНР", військовим кореспондентом інформагентства "LNR Today". Перекладає на італійську мову військові бюлетені і "новини з фронту ". Заявляє, що є бійцем інформаційної та пропагандистської війни, носить військову форму і зброю, пов'язаний з італійськими організаціями Speranza і Coordinamento solidare рег il Donbass.
 7. Вербітчі Володимир (Verbitchii Vladimir, Вербицький Володимир Олександрович), народився 11.08.1993, позивний Парма, уродженець Республіки Молдови, бойовик батальйону "Русич" "Армійського корпусу ЛНР". За посиланням, можна подивитися інтерв'ю в якому Володимир каже, що є громадянином Італії. А так же вказує, що перед приїздом в Україну проходив спеціальну військову підготовку в всенно-воедушних силах Італії. Зізнається, що воював в Іраку, Афганістані та Лівії. Займає керуючу посаду в одному з батальйонів 1-й Слов'янської бригади 1 АК ДНР.
 8. Маркепі Джанчіо, 13.10.1974 р.н.., Паспорт УА6743527. 13.05.2015 року через пропускний пункт "Ізварине" проник на територію України і вступив до складу підрозділу батальйону "Призрак" А. Мозгового.
 9. Сотгія Рікардо (Sotgia Riccardo), житель міста Сассарі. У 2015 році іноземець незаконно прибув окуповану територію України. Входить до складу батальйону "Восток", член так званого "Міністерства оборони ДНР"
 10. Фрізарі Массімо Валериано (Frisari Massimo Valeriano), народився 09.01.1988 в місті Рим, паспорт YA7805325. Цей італійський терорист прибув на територію Луганської області в червні 2015. Складається в рядах НЗФ "ЛНР"
 11. Пьерті Маріо (Pierti Mario), з міста Брешія. Воює в рядах НЗФ "ДНР", військова спеціальність - стрілець.
 12. Д'аморе Денні (D'amore Denny), 25-30 років, житель міста Лімбьянте. Снайпер. Воює в рядах НЗФ "ДНР".
 13. Франческо Преціузо (Francesko Preziuso), 13.03.1985 р.н.., Брав участь у збройному конфлікті на Сході України на стороні НЗФ "ДНР-ЛНР"
 14. Алессандро Бертоліні, 25.12.1994, можливо родом з провінції Венето, Н3Ф "ДНР"
 15. Сабуці Франческо, 20.10.1970, паспорт АА580249, місце народження - Могадішо (Сомалі), Батальйон "Призрак".
 16. Ді Франческа Іван, 4 БТрО НМ ЛНР батальйон "Призрак", можливий позивний "Іван",
 17. Маестростефано Мауро, 06.10.1984, паспорт УА6585377
 18. Кавальєрі Массіміліано, 09.11.1984 (09.11.1975, 11.09.1984), бойовик Н3Ф Суть Часу Омсбр "Восток", псевдонім "Спартак", можливо комбат. Брав участь в боях біля Вуглегірська, Дебальцеве та Донецького аеропорта, був поранений. До приїзду в Україну 3 роки служив в армії Італії.
 19. Пармезан Лоріс, 17.08.1962-, Н3Ф "Восток", уродженець м.Вальдано.
 20. Пінтауді Лука (Pintaudi Luka)
 21. Гнерре Ораціо Марія (Gnerre Oratsio Mariya).

 

Протягом 2014-2016 років, з порушенням законодавства України про порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію, відбувся ряд візитів італійських делегацій в Автономну республіку Крим та окремі райони Луганської та Донецької області з числа політичних партій:

- "Ліга Півночі" (Lega Nord):

- Маттео Сальвини (Matteo Salvini), 09.03.1973 р.н. .;

- Гуалтіеро Мацці (Gualtiero Mazzi), 17.07.1996 р.н.., Уродженець м Верона, Італія, заступник президента провінції Верона, адвокат, керівник регіонального відділення партії в м Верона;

- Коменчіні Віто (Comencini Vito), 11.10.1987 р.н.., Уродженець м Буссоленго, радник мера м Верона, національний координатор "Руху молодих паданцев".

- "Нова Сила" (Forza Nuova):

- Джузеппе Раффа (Giuseppe Raffa), 03.08.1959 р.н..

- "Італія вперед":

- Фабріціо Берто (Fabrizio Berto), 23.02.1967 р.н. .;

- Лучіо Малан (Lucio Malan), 30.07.1960 р.н. .;

- Алессандро Мусоліні (Alessandro Musolino), 09.04.1974 р.н. .;

- Алессандро Бертольди (Alessandro Bertoldi), 09.12.1994 р.н..

 

З числа громадських організацій і органів самоврядування:

- Умберто Солімене, 14.05.1942 р.н.., Член всесвітньої федерації водо- та кліматолікування FЕМТЕК;

- Філіппо Фрітеллі, 24.05.1984 р.н.., Заходів італійського р Сальсомаджоре Терме;

- Цоккателлі палмарин (Zoccatelli Palmarino), 18.01.1961 р н., Президент громадської організації "Комітет незалежного Венетто";

- Рубіні Едоардо (Rubini Edoardo), 31.12.1965 р н., Президент культурної Асоціації "Європа провінції Венетто";

- Єлисей Бертоласо (Elisio Bertolаsi), 30.12.1966 р.н.., Член Асоціації "Італія-Росія";

- Франческо Ло Іудіче (Francecko Lo Iudice), віце-президент і засновник торгово-промислової палати "Туніс-Росія"

Список осіб, які надають сприяння НЗФ "ДНР-ЛНР":

 1. Франческо Сабуці (Francesco Sabuzi), сторінка в Facebook. У травні 2015 року, разом з іншими активістами, незаконно проник на територію м Алчевська (Луганська область) і брав участь в масових акціях, організованих терористами "ЛНР" 19 травня 2015 року.
 2. Італійські журналісти Жіроффі Лоренцо (Giroffi Lorenzo) народжений 28.01.1986, Боско Альфредо (Bosco Alfredo) народження 24.06.1987, Сцересіні Андреа (Sceresini Andrea) народжений 31.01.1983 і Бьянкі Жіоржіо (Bianchi Giorgio) народжений 30.08.1973, в лютому 2015 незаконно проникли на територію Донецької області, де разом з терористами, збирали матеріали про ситуацію в регіоні. Ними були опубліковані кілька статей в італійських ЗМІ та мережі Інтернет, що підтримують НЗФ "ДНР-ЛНР".
 3. Буска Нікола (Busca Nicola), 06.01.1986 року народження, журналіст італійського видавництва La Stampa. Проводить агітацію в підтримку "ДНР" і "ЛНР" в італійських ЗМІ.

У лютому 2015 року Буска, серед ряду інших журналістів, незаконно проник на окуповану терористами територію Донецької області і брав участь в "прес-турі", влаштованому терористами для іноземних ЗМІ.

 1. Паоло Агрестіні Молацца (Paolo Agrestini Molazza). У травні 2015 роки завітав в окуповани Алчевськ Луганської області для участі в масових заходах, організованих терористами "ЛНР".
 2. Юхина Вероніка (Yukhina Veronika), громадянка РФ, проживає на території Італії, використовує номер телефону +393898978956 і Марія Олена Скандаліто (Maria Elena Scandalito), громадянка Італії. Обидві жінки підтримують зв'язки з терористами "ЛНР" і поширюють через Інтернет агітаційні матеріали на підтримку діяльності терористами на території України.
 3. Марселло Берера (Marcello Berera) в 2015-2016 років був активістом і співорганізатором масових заходів на території Італії в підтримку терористів НВФ "ДНР-ЛНР".
 4. П'єрпаоло Леонарді (Pierpaolo Leonardi), який народився 29.10.1954. Пьепаоло глава Центрального об'єднання профспілок Італії. Разом з главою Центрального об'єднання профспілок Італії в місті Піза Синцов делла Порта (Cinzia della Porta) в березні 2016 року незаконно проник на територію м.Луганська для участі в заходах, організованих терористами і "Федерацією профспілок ЛНР".
 5. Кастанья Альдо (Castagna Aldo), використовує сторінку. Активно поширює в мережі Інтернет агітаційні матеріали на підтримку НЗФ "ЛНР", бере участь в зборі матеріальної допомоги бійцям НЗФ, контактує з терористами батальйону "Привид" А. Мозгового та проросійськими активістами на території Італії.
 6. Марко Шуттіні (Marco Sciuttini) активно підтримує НЗФ "ЛНР". У травні 2015 року незаконно відвідав м.Алчевськ Луганської області. Брав участь в "Міжнародному антифашистському форумі", організованому керівництвом батальйону "Привид" А. Мозгового.
 7. Андреа Марія Віллотті (Andrea Maria Villoti), народився 03.03.1968, економіст, в травні 2015 року незаконно перебував території Донецької області, брав участь в антиукраїнському форумі.

Є інформація про створення в складі батальйону "Привид" А. Мозгового "Добровольчого комуністичного загону" і InterUnit, в яких служить ряд терористів з числа громадян Італії.

Крім того, зафіксовані факти підтримки цих НЗФ такими італійськими недержавними організаціями, рухами і товариствами:

 1. Patria Socialista
 2. Comitato Solidarieta Donbass Veneto Or. (Одним з керівників структури є соратник керівника батальйону "Привид" Доброго - Massimo Pin)
 3. Організація "Міленіум"
 4. Speranza
 5. Coordinamento solidare per il Donbass
 6. Carovana Antifascista
 7. Вanda Bassotti
 8. Internacionalistas 36 II
 9. Brigada Ruben Ruiz Ibarruri
 10. Comité de Solidaridad con la Ucrania Antifascista
 11. Comitato per il Donbass Antinazista

Активісти цих організацій фінансовими та іншими матеріальними вкладеннями надають допомогу терористам НЗФ, організовували перекидання найманців для поповнення складу воєнізованих формувань. Ними ж проводяться масові заходи в Італії на підтримку діяльності терористів "ДНР" - "ЛНР" і агітація для офіційного визнання цих структур органами державної влади Італії".

 

Тобто ми кажемо: шановні, є десятки італійців, які воюють там. Серед них – люди, які пройшли Французький Легіон. Вони небезпечні ще й для італійців – тому що повернуться – і невідомо що будуть робити в Італії. Чи це не таке саме роздмухування сепаратизму? Адже і у вас є своя історична проблематика такого плану…

Для того, власне, ми і хочем створити тут, в Україні, спільну робочу групу. От тоді ми зможемо точно розслідувати цю проблематику. Тому що проблема – не в одному Марківі; проблема комплексна. Справа Марківа для тих наших хлопців, які воювали, а в тому числі і для мене, – це велика небезпека.

- Що кажуть ті люди, які останнім часом зустрічалися з Віталієм у тюрмі? Яким є його фізичний та психологічний стан?

- З Віталієм у межах того, що дозволено, постійно спілкуються його адвокат, генеральний консул, мати і дружина. Я двічі висловлював прохання про зустріч з Віталієм Марківим. На жаль, відповіді не отримав. Але будемо наполягати. Тому що пан Марків в Італії утримується в камері з рецидивістами – тобто з дуже серйозними злочинцями. Зрозуміло, що це є і моральний тиск на нього, і психологічний. Але зі слів людей, які з ним спілкуються, він перебуває у хорошій формі. Він знає, що держава Україна його не покидає, що про нього пам’ятають і дбають всі ветерани батальйону імені Кульчицького. І ви знаєте, що мене потішило? Слова адвоката, який сказав, що він близько п’ятдесяти років займається подібними справами – і при цьому не пам’ятає жодного випадку щоб до його підзахисного була така єдина підтримка.

- Вже зрозуміло, якого покарання для Віталія буде вимагати італійська прокуратура?

- Я взагалі не розумію, що вона може вимагати. Тому що італійське законодавство побудовано таким чином, що вони можуть за підозрою арештувати. Але судити за підозрою вони не можуть. Я так розумію, що фактів проти Марківа немає. Відповідно, випустити його вони не можуть.

- Не можуть ще й тому, що навколо цієї справи було зчинено стільки галасу…

- Галас був політичний. І весь цей галас – це політиканство, яке роздуте російською діаспорою. Взагалі, тут, на мій погляд, є помітний слід втручання Російської Федерації, яка б хотіла дискредитувати нашого бійця.

- За вашими словами, держава багато робить для Марківа. І все ж таки – що можна зробити ще, які є резерви для юридичної допомоги бійцеві батальйону імені Кульчицького?

- По-перше, декілька народних депутатів, і я серед них, будемо добиватися зустрічі з Марківим.

Друге. На жаль, ми не можемо звертатися до італійського парламенту, тому що почалися вибори (а така ідея у нас була).

Третє. Я звернувся до народних депутатів України – Володі Ар’єва і ряду інших, які представляють парламент України у європейських інституціях – і вони також будуть піднімати питання Віталія Марківа на всіх можливих зустрічах. Говоритимуть про незаконність його утримання під вартою. І вимагатимуть як мінімум його звільнення під підписку про невиїзд (чи під домашній арешт).

Італійська справа Віталія Марківа: очікуємо на акції протесту від української діаспори 04

А у подальшому ми будемо порушувати це питання і в італійських мас-медіа, щоб показати народу Італії, що не все так однозначно. І цей штучно створений портрет ворога підривають дружні стосунки українського та італійського народів.

Четверте. Звучать думки, що якщо влада Італії все-таки не дослухається до здорового глузду, до звернення державних органів влади України, до звернення вищого керівництва країни, то я знаю, що на 8 березня українська діаспора по всьому світі готує акції протесту. І ці акції будуть дуже серйозними. І я думаю, що ці акції точно не підуть на користь іміджу уряду Італії. І вже точно не покращать наші взаємні стосунки.

І найголовніше – таке загострення, такий прикрий розвиток подій не дозволить обом сторонам добитися кінцевого результату: знайти винних у загибелі журналіста Рокеллі. А це ж – саме те, чого хоче італійська сторона. І ми готові їй у цьому допомогти. Ми вміємо чути – але і самі хочемо бути почутими.

- Отже, якщо підсумувати, яким ви бачите адекватний вихід з ситуації?

- По-перше, відпустити Марківа під домашній арешт. По-друге, створити слідчу групу з представниками компетентних органів Італії і співробітниками прокуратури та Служби безпеки України. І спільно вирішувати дві проблеми – розкриття загибелі італійського журналіста Рокеллі і питання італійських найманців, що воюють проти України.

 

Євген Кузьменко, "Цензор.НЕТ"

Фото з архіву Андрія Антонищака

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики