Цензор.НЕТ

20.12.18 23:05

Юрій Береза: Все, що мало дійти до Шуфрича, все дійшло

Автор: Є.Кузьменко

У Верховній Раді – чергова резонансна бійка. Четвер, сесійна зала парламенту, на трибуні нардепи "Народного фронту" почепили плакат із зображенням Віктора Медведчука за ґратами і написом: "Агента Путіна Медведчука - під суд". Раптом плакат зриває Нестор Шуфрич з "Опоблоку". До нього кидається Юрій Береза з "НФ". Обмін важкими ударами – і бійка стає масовою…

По гарячих слідах цього інциденту інтерв’ю "Цензор.НЕТ" дав заступник голови фракції "Народний фронт" у Верховній Раді Юрій Береза.

Юрій Береза: Все, що мало дійти до Шуфрича, все дійшло 01

- Більшість наших читачів бачила тільки відео, де Шуфрич зриває плакат, ви намагаєтеся його відібрати, далі – бійка. А цьому епізоду ще щось передувало?

- Ні, ну саме основне…а ви не читали пост Бойка, що Україна померла?

- Якщо ви маєте на увазі Юрія Бойка – так, читав, але ж вже начебто з’ясувалося, що то був фейковий акаунт…

- Ви думаєте?

- Гадаю, що так.

- Ну, зараз дуже легко прикритися фейковими акаунтами і всім іншим. Просто є моменти, де п’ята колона або манкурти Кремля перейшли певний рубікон, через який ніколи в житті не можна переходить. Питання стоїть тільки в одному: виживе Україна чи не виживе? І хлопці просто забулися. Вони думають, що нічого не змінилося; завтра повернеться Янукович; вони як царювали, так і будуть царювать. Ви ж бачите, які в них переконання? Вони вірять в те!

Не буде! Після 14-го року Україна змінилась. Шуфрич, Бойко, Вілкул – вони привели війну в Україну! Із-за них загинули десятки тисяч українців! А вони сприймають, що ця іграшка під назвою "Янукович є" - до сих пір продовжується!

- Повернемося до перебігу інциденту. Інші опоблоківці не намагалися зірвати цей плакат?

- Ні, тільки Шуфрич. Якщо відверто, я їх попередив: "Хлопці, не зривайте плакат. Ви можете говорити що завгодно…".

Юрій Береза: Все, що мало дійти до Шуфрича, все дійшло 02

- У бійці ви з Шуфричем дістали один одного ударами?

- (Ображено) Та ну шо ви, не бачили нічого? Звичайно, достали. Все, що повинно було дійти, - все дійшло.

- А про що ви кричали один одному?

- Я їм сказав: "Хлопці, в Росію! На Москву! Годі!".

- А Шуфрич?

- "Ах ви…аху…" (зображує напівнецензурні зойки). Ну, зрозумійте: вони – бздуни і жируни. Оце і все. І в мене інших коментарів немає (сміється).

- Продовження цієї історії у кулуарах не було? Погрожувати вам не намагались?

- Нє, ну я завжди готовий. Я до їхніх послуг.

- Дивіться, Медведчук – дійсно агент Путіна (і цього начебто і не приховує). Але з іншого боку, Нестора Івановича можна зрозуміти: Медведчук – то його старший товариш і хресний батько у політиці. Згодні зі мною?

- Звичайно. Слухайте, а як понять українським матерям, які на тій війні втратили своїх синів?! От скажіть мені! Я не хочу розуміть ні Шуфрича, нікого. У мене є Україна і є українські матері, які втратили свої дітей. І українські жінки і діти, які втратили своїх батьків і чоловіків. Я стою за них! Це для мене основне!

- Юрію, спробуйте відповісти на ось таке важливе запитання. З одного боку, у "Народного фронту" дійсно були суди проти Медведчука. І дійсно були заяви. З іншого боку, дуже вже якось зручно, під вибори, у вас це виходить. Ви знаєте, що Медведчук у народі є дуже непопулярний. Ви знаєте, що можна без будь-яких проблем його тролити – і таким чином отримувати електоральний профіт. Ні?

- Я хотів би тільки через вас попросити вибачення у моєї мами. Сьогодні найбільше засмутилася моя мама. А я їй давав слово, що не буду тих покидьків трогать.

Юрій Береза: Все, що мало дійти до Шуфрича, все дійшло 03
Юрій Береза: Все, що мало дійти до Шуфрича, все дійшло 04

- Ви мені нагадали Ельбруса Тедеєва, олімпійського чемпіона з боротьби і колишнього нардепа від Партії регіонів. Він мені теж казав, що мама його благала: "Ельбрусику, синку, ти сильний, не треба їх трогать, я тебе прошу…". Пам’ятаєте такого депутата?

- Ні, не пам’ятаю.

- І як з мамою, після бійки розмовляли?

- Да. Мама дуже погано на це реагує. Сказала, що я обіцяв – і не виконав обіцянку.

- А що ви їй сказали? Що особлива була ситуація?

- Так. Послухайте, за мною стоять 2,5 тисячі людей, які пройшли через "Дніпро-1", Штаб Нацзахисту і 14-й рік в Дніпрі. Я знаю, хто привів цю війну. Цю війну привів Шуфрич, Бойко і Медведчук.

- Я повторюю своє запитання: чи не занадто технологічно і просто – з проекцією на вибори саме зараз, за кілька місяців до виборів, чіпляти плакат з Медведчуком – при тому, що хазяїн зображення спокійно пересувається містом, спокійно літає до Путіна, спокійно координує діяльність своїх політичних партнерів і васалів? Але ж ви тільки робите якісь заяви, вішаєте плакат – і далі ані руш…

- Я розумію, але скажіть, будь ласка: Береза йде кандидатом у президенти?

- Начебто ні.

- "Народний фронт" висуває кандидата в президенти? Ні. Ми на сьогоднішній день є одна з тих сил, яка системно бореться зі всіма агентами Кремля.

- Ймовірно. Але ж ви готуєтеся до парламентських виборів 2019 року. Це теж треба розуміти.

- Послухайте, ми – ідеологічна партія. Яка різниця, коли і як? Є ворог України, бачиш його – знищуй.

- Якісь інші засоби впливу стосовно Шуфрича спробуєте? Є ж регламентний комітет Верховної Ради. Чи обмінялися ударами – і досить?

- Давайте так: якщо ви хочете, давайте завтра зв’яжемося – і я вам покажу копії звернень в Генеральну прокуратуру, в НАБУ, всі правоохоронні органи. Скільки разів я звертався стосовно тих всіх покидьків! П’ятої колони, манкуртів Росії! Це моє життя і це моя боротьба проти них!

Євген Кузьменко, "Цензор.НЕТ"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики