Цензор.НЕТ

29.03.19 08:59

Головний технолог БПП Сергій Березенко: "Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки?"

Автор: Юрій Бутусов

Міністерство внутрішніх справ та особисто міністр Арсен Аваков вважають, що саме Сергій Березенко є ключовою особою в оточенні Президента, яка керує виборчими технологіями мобілізації електорату. Саме з іменем Березенка пов'язують проект створення у регіонах мережі виборців, яких мотивують різними засобами – і не тільки ідеологією, а й грошима.

Підкуп виборців – це головне питання виборчої кампанії. Досвід виборчих технологій Березенко отримав, працюючи на виборах Черновецького у 2000-х, потім зі скандалами, пов’язаними з підкупом виборців, переміг на довиборах у Чернігові у 2015-му, керував парламентською кампанією та мажоритарними округами БПП у 2014-му, зараз веде президентські вибори та буде вести наступні парламентські. Одже, найбільш критикований та один із найбільш впливових людей біля президента Порошенка дав інтерв’ю "Цензор.НЕТ" про президентські вибори.

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 01

- Розкажіть про Ваш статус у партії "Солідарність"…

- Я - член президії партії, член центральної ради партії. У нас фактично немає заступників, у нас є голова партії і є керівник секретаріату партії - Максим Саврасов, це - виконком. У штабі кандидата Порошенка я - заступник керівника штабу з організаційних питань, по координації роботи членів партії, народних депутатів, наших місцевих осередків і депутатів місцевих рад, а їх на сьогодні, разом з ОТГ близько 12 тисяч.

- Скільки взагалі людей бере зараз участь у виборчій кампанії Порошенка?

- Якщо ми говоримо про волонтерів-агітаторів, які (в межах чинного законодавства) займаються агітацією в наметах та в мобільних групах, то це - понад 100 тисяч осіб. Крім того, Президент Порошенко, як і будь-який інший кандидат, має право на одного свого представника в штаті дільничої виборчої комісії і одного спостерігача.З огляду на те, що в нашій країні близько 30 тисяч дільничих виборчих комісій, то це - мінімум 60 тисяч людей, яких ми готуємо. Навіть більше, адже безпосередньо в день виборів хтось може захворіти, не прийти через сімейні та інші обставини. Якщо скласти ці показники, то виходить, що з нашого боку під 200 тисяч людей залучені до кампанії. Додайте 50 тисяч партійців - тобто зареєстрованих членів партії. Це люди, які мають ID картку, партійний членський квиток і сплачують членські внески.

- А які членські внески?

- 20 грн на місяць, але вони не є обов’язковими.

- Яким накладом виходить агітаційна газета Порошенка?

- Приблизно 7 мільйонів примірників.

- Як іде кампанія? Чи до всіх дійшли, з кожним виборцем поговорили?

- Звісно, що ми би хотіли зайти до кожної оселі. Поганий той політик, який не хоче донести свої ідеї та програмні постулати до максимально широкої аудиторії виборців. Я не впевнений, що вони донесені до кожної. Але ми, принаймні, робимо все від нас залежне, для того, щоб інформація про Президента Порошенка та його діяльність була розповсюджена серед усіх виборців. Відповідно, і така велика структура нам потрібна через те, що є певні проблеми з донесенням меседжів через ЗМІ. Взяти хоча б телеканал "1+1", який, на нашу думку, необ’єктивно, або викривлено висвітлює інформацію про Петра Порошенка.

- Але "1+1" - не найрейтинговіший канал, найрейтинговіший канал – це "Україна" Ахметова, і там Порошенко не сходить з екрану.

- "1+1" популярний серед нашого виборця - який підтримує продержавницькі позиції (максимально відображені у слогані кампанії "Армія. Мова. Віра").

- Чи можна стверджувати, що значне зростання рейтингу, що спостерігається останні три місяці, обумовлене роботою створеною вами мережі?

- Ні, це не так. Волонтерський рух, який ми організували - це лише засіб донесення меседжів президента та мобілізації прихильників. А зростання рейтингів обумовлено зовсім іншими речами. Люди реально бачать результати діяльності президента Порошенка. Візьмемо армію. Вона в нас сьогодні є. Сильна, потужна, оновлена. Ви згадайте, який був парад влітку. Ще згадайте ходу на річницю хрещення Русі-України. На вулиці вийшло 65 тисяч людей. І вони не були волонтерами або членами команди Порошенка. Це були українці, які вже потім до нас приєдналися. Якби не було такої броні - тих меседжів, про державу, а не про якісь персональні інтереси чи про бажання зберегти владу, то не було би цього зростання.

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 02

- А чому так пізно почали розгортання структури, фактично у грудні? Чи не втрачено час, і як вона спрацює?

- Про інформаційну кампанію - це не до мене. Щодо організаційної кампанії, то, на мою думку, сьогодні БПП "Солідарність" є однією з найбільш структурованих і розгалуджених. На сьогодні понад 400 осередків, які офіційно зареєстровані як юридичні особи. Ми виплачуємо заробітну плату працівникам. Це офіційно та із відрахуваннями ЄСВ. Тобто в нас тільки структура, що фінансується з партійного фонду - понад тисяча людей. Регіонально вони рівномірно розподілені по всій Україні. Нагадаю - 12 тисяч депутатів місцевих рад. До того ж із понад 800 об'єднаних громад близько чотирьох сотень очолюють члени партії БПП "Солідарність". Тому структура дуже розгалужена, і вона себе ще покаже. Одна річ - гарна картинка в Ютубі, в Телеграм-каналах чи на телебаченні. Тут буде мати кращий вигляд той, хто більше заплатить. А зовсім інша річ - регіональна структура, яка впродовж тривалого часу системно працює з громадянами.

- Як ви ставитеся до акцій протесту партії "Національний корпус" з гаслами проти корупції та проти президента Порошенка?

- Для мене слово "дружинники" - це люди, які десятиліття тому допомогали міліції ловити хуліганів, роз'яснювати норми закону громадянам, слідкували за дотриманням морального кодексу та певних етичних норм. Іншими словами, підтримували порядок. Коли організації, які називають себе "дружинами", б'ють поліцію та творять безчинства, для мене це не дружини і не дружинники. І виникає питання: скільки ще це свавілля триватиме? Вочевидь, це питання до МВС. Міністр внутрішніх справ сказав, що він не буде учасником виборів з жодної сторони. Що він стане арбітром виборів. Сумнівна теза, тому що все ж таки арбітром на виборах має бути ЦВК. Тим не менш, "арбітр" мав би забезпечити порядок на вулицях. Для цього він має всі підстави і можливості. Дуже важливо, щоб порядок на вулицях був збережений. Зараз дуже багато криміналу, тож саме цим треба зайнятися. Пригадайте історію Олександра Бухтатого. Наш колега, який працював в департаменті інформаційної політики Адміністрації Президента. На нього напали, побили і забрали гаманець. Він помер від зупинки серця, але фактично причиною став напад. Це роблять люди, які безконтрольно приїжджають в країну, які грабують і вбивають в містах людей. На цьому має сконцентруватися поліція, тут мають допомогати дружини. Замість того ми бачимо бажання "Нацкорпусу" реанімувати свою політичну силу за рахунок політичних акцій. Голосно заявити про себе. Очевидно, що це робота на конкретного кандидата чи тих кандидатів, які ні за яких обставин не визнають результати виборів. Їх же не було на вулицях раніше. Фактично це явище з’явилося у той момент, коли стало зрозуміло, що президент Порошенко беззаперечно виходить у другий тур.

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 03

- Це за опитуваннями "Соціса", пов'язаного з Гринівим? Ось "Рейтинг" показує, що Порошенко на третьому місці.

- Не мені вам розповідати, щодо "Рейтингу"... Вже у багатьох є чимало питань. Я вважаю, що наразі ми можемо довіряти лише трьом авторитетним соціологічним компаніям.

- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков показав на каналі ICTV, за його словами, схему підкупу виборців. І на схемі можна побачити, що керуєте цією мережею ви та заступник голови Адміністрації президента Ковальчук.

- Наразі триває політична гра, інспірована нашими опонентами, в першу чергу, штабом Юлії Тимошенко. Їхній план очорнити кандидата, очорнити команду. Я - зручна мішень, бо відповідаю за організаційну частину роботи штабу, в тому числі за роботу з оргструктурами. Тож опонентами, вочевидь, прийнято рішення "бити" саме сюди. Дивно було би звинувачувати Гриніва, який займається розрозробкою стратегії, чи Цеголка та Медведєва, які займаються роботою зі ЗМІ. Зверніть увагу, Аваков не говорить прямо про мене, він посилається на те, що я є фігурантом кримінальних проваджень. Людина, яка інспірувала ці всі кримінальні впровадження - це Юлія Володимирівна Тимошенко. Від імені нашої фракції було прийнято рішення звернутися до Національної поліції і до МВС - нехай дадуть роз’яснення. Сергій Князєв дав відповідь буквально в той же день на депутатське звернення Артура Герасимова. Де вказано, що мій процесуальний статус в кожному з тих проваджень, які ініціювала Юлія Володимирівна Тимошенко, є невизначеним. Це означає, що, згідно з КПК, я в тих впровадженнях - не обвинувачений, не потерпілий, не свідок. Втім лишається сам факт звернення, після якого автоматично вносяться відомості до ЄРДР. Ми вважаємо, що найголосніше кричить "тримай злодія" сам злодій. Я знаю на 100%, що жодних фактів в тих звинуваченнях немає. Це просто емоційна політична заява, яких дуже багато робила ця кандидатка за свою кар'єру. ЇЇ завдання було очорнити, а ви там далі розбирайтеся. В свою чергу я готовий пояснити кожен крок, який робив наш штаб. Бо ми все робили в межах чинного законодавства. Чого не можна сказати про штаб наших опонентів.

- Маєте на увазі справу щодо організації мережі підкупу виборців депутатом "Батьківщини" Дубілем?

- Не хочу називати прізвища колег по праламенту, тим більш, я знаю Валерія по роботі в Чернігівській області. Хочу нагадати, що на довиборах у Чернігові в 2015 році (205 округ) політрада партії "Батьківщини" та обласний осередок "Батьківщини" підтримували саме мою кандидатуру.

- Дубіль допомогав вам особисто проти Корбана? Яким чином?

- Я зустрічався з активом "Батьківщини", був спецвипуск їхньої партійної газети "Батьківщина", де було написано про мою підтримку. Є рішення політради партії.

- Чому вам вдалося тоді зробити на окрузі те, що Порошенку зараз не вдається зробити в країні?

- Я б не погодився із вашим формулюванням питання. По-перше, давайте не забувати, що у 2015 році тоді тільки-но сформувався парламент та коаліція. В тій коаліції була і "Батьківщина", і БПП, і "Народний фронт", і "Самопоміч", і Радикальна партія. Відповідно, голосів у коаліції було понад 300. Цього було достатньо, щоб реалізувати всі реформи. Я йшов фактично за підтримки фракції коаліції. Більш того, в нас була домовленність з Юлією Володимирівною, зі "Свободою" та іншими, хто брав участь у місцевих виборах, що після завершення виборчого процесу ми будемо намагатися формувати коаліції і обирати керівництво місцевих рад у форматі постмайданівських політичних сил. Іншми словами, не брати в цей процес нікого з колишніх регіоналів (в першу чергу Опозиційний блок). Були прекрасні дружні робочі стосунки, але політичні амбіції і бажання стати президентом в лідерів більшості партій тодішньої коаліції перемогли. Юлія Володимирівна себе протиставляє команді Порошенка і робить це агресивно, навіть нав'язливо. А причина у тому, що рейтинги Порошенка є вищими, ніж рейтинги Юлії Володимирівни.

- Коли почитаєш "порохоботів" в інтернеті, то нема більше очманілої пропаганди та агресивного протиставлення усім, хто насмілюється критикувати президента. Вам подобається така агітація за президента у Фейсбуці, яка, на мій погляд, не мобілізує тих, хто вагається у своїх думках, а навпаки – відштовхує усіх, хто сумнівається та намагається бути об’єктивним?

- Мені важко сказати. Я не є фахівцем у цьому. Мені здається, що всі ботоферми викривляють свідомість. Їх багато в опозиції, достатньо й у влади. Це тебе занурює, якщо ти користувач Фейсбуку чи інших соціальних мереж, у вигаданий світ, в якому хочеться перебувати. Все одно додаєш у друзі тих, хто тобі ідеологічно близький, і вони тебе закутують в ковдру "одобрямса" і підтримки. А реальний навколишній світ зовсім інший. Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Чи так все добре? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? Дуже непевна ця аудіторія.

- Але дивує, як багато наших найвпливовіших політиків сидять у Фейсбуці і реагують на нього швидше, ніж на буд-яку аналітику та доповіді.

- Ми зараз живемо в такому суспільстві - в нас пасіонарії керують. Вони є провідниками аудиторії. Ось дивіться, наприклад, на Зеленського...


Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 04

- Вам подобається його кампанія?

- Вважаю, не існує виборчої кампанії Зеленського. Я не розумію, про що вона. Напевно, це була би гарна виборча кампанія до парламенту. А якщо ми говоримо про президента країни - він же не дає відповідь на жодне з базових питань. Хоча на відміну від Юлії Володимирівни Тимошенко і Анатолія Степановича Гриценка, в нього в єдиного в програмі записано слово НАТО. І те, в контексті проведення референдуму. Хочу нагадати, що в Конституції чітко визначено вектор руху держави в напрямку НАТО і ЄС. Фракція "Батьківщина" за це голосувала і всеодно не написала жодного слова про НАТО. А про Гриценка жартують, що слово НАТО в його програмі зустрічається тільки в слові Анатолій…

- А ви знаєте, що Гриценко був одним з авторів Плану дій щодо членства в НАТО і багато зробив для зближення нашої армії з НАТО? А "Батьківщина" проголосувала за НАТО та ЄС в Конституції, отже свою позицію визначила.

- Чому він не написав жодного слова про НАТО? Я не критикую зараз Гриценка. Я про Зеленського. Не розумію, про що його програма. Якщо просто зібрати його прихильників, а це переважно молоді люди, і сказати, що президент може бути не політиком і це круто - то це безвідповідальні слова. Адже президент - це величезна кількість складних рішень. Петро Порошенко як Президент посивів не від того, що в нього було комфортне життя, як у Януковича, коли можна було приїжджати на роботу об одинадцятій і за кілька годин вже їхати, перекриваючи рух по всьому місту, в Межигір'я. У Порошенка такого навіть близько немає. Він по 15-17 годин щодня працює, щоб країна не лише існувала, а і розвивалася.

- Так, відомо, що він закінчує роботу інколи о 3-4 годині ночі. Ви теж ночами в Адміністрації президента?

- Доводиться іноді сидіти. Бувають, звісно дні, коли все ж намагаюсь піти раніше. Для мене важливо вранці, хоча б півгодини займатися спортом, бо без цього весь день почуваюся кволим. А коли приїжджаєш після першої-другої ночі, а о восьмій треба бути на зустрічі, то це важко. А зараз ще важче, бо президент працює в шаленому режимі, проводить ще й регіональні зустрічі.

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 05

- Часто з ним спілкуєтесь?

- Так. Я достатньо часто з ним спілкуюсь. Про хід виборчої кампанії, про ситуацію в партійних осередках, про стан справ у регіонах.

- Конфлікти у вас бувають з ним?

- Не можна конфліктувати з Президентом.

- А хоча б, так би мовити, різне бачення у вас буває?

- Безумовно, буває. Мені здається, що в багатьох випадках він є достатньо м'яким. Багато речей пробачає тим людям, які припускаються помилок в реалізації нашої стратегії. Він намагається кожну людину зрозуміти. Він може емоційно в запалі щось сказати, але потім розуміє, що людина могла помилитися.

- Одне із головних звинувачень проти Порошенка зараз - це ситуація з ЦВК, яка всупереч закону дозволила сплачувати заробітну платню агітаторам і наймати їх через комерційні організації. Опозиція це оскаржувала у судах, як ви це пояснюєте?

- По-перше, не можна наймати агітаторів і платити їм зарплатню, 64 стаття Закону України "Про вибори Президента" про це чітко говорить. По-друге, така чітка позиція з'явилася тільки в 2014 році, коли обирали президента після втечі Януковича. І цим парламент загнав себе в пастку. Тому що оплата роботи агітатора абсолютно прийнятна річ в 95% розвинених демократій. В Америці це взагалі обов'язкова програма. Називається це - агітація і переконання (Cаnvаssing). Той, хто робить це – агітатор. Він іде від дверей до дверей і збирає голоси за свого кандидата. Що дійсно важливо - в Америці дуже серйозна увага до наповнення виборчого фонду. Там ти не можеш підписати угоду з якоюсь корпорацією, щоб вони переказали тобі міліард на кампанію. Існує дуже чітка система, як наповнити виборчий фонд по закону.

В Україні замість легалізації загнали виборчу систему в тінь. Комусь вигідно концентрувати увагу суспільства, видаючи звичайну роботу агітаторів за якісь неправомірні дії. Складається дивна ситуація, коли можна "накачати" виборчий фонд через підставних людей, як це зробила "Батьківщина": нібито прості люди, які живуть на одну зарплатню, але по 1,5 млн вносять на рахунок партії. І МВС це не надто цікавить. Давайте будемо чесними з людьми, немає жодного агітатора-волонтера, який з сім'ї забере гроші для того, щоб доїхати, наприклад, з райцентру у віддалений хутір . Це, неможливо! Чи думаєте, в опозиції, агітатори стояли б на морозі 8-9 годин, роздаючи агітаційні матеріали, безкоштовно? Тому ми користуємося тим, що є інші закони, які дозволяють волонтерську діяльність, які дають можливість залучати ГО у виборчий процес і відшкодовувати витрати відповідно до законодавства. Ми прагнули зробити вибори прозорими та легальними! Мені дуже приємно, що в ЦВК це почули, і це роз'яснення було прийнято. Члени комісії, делеговані всіма фракціями парламенту, проголосували "за" це рішення. Це означає, що агітаторам дозволили отримувати компенсацію витрат, які вони несуть. Все відбувається в законний спосіб - а це тільки через виборчий фонд. В свою чергу правоохоронці повинні ловити порушників у день голосування, і це дуже важливо, щоб не було "каруселей" або якихось інших брудних технологій у день голосування...

- Не знаєте яких?

- Я ніколи таким не займався і займатися не збираюсь. Це чистий злочин, за який треба нести відповідальність. І тут я повністю на стороні МВС і Національної поліції. Але треба зараз звернути увагу, як наповнюються фонди всіх кандидатів. Нам легко говорити, тому що ми діємо за законом. Наш кандидат - Петро Порошенко використовує виключно власні кошти. Більшість з наших опонентів отримують різні кошти у вигляді сумнівних пожертв. Розслідування Бігуса показало, звідки вони беруться у Юлії Володимирівни. Давайте проаналізуємо всіх.

- Розслідування Бігуса також показували, звідки кошти отримують різні наближені до Петра Олексійовича люди. Але сенс рішення Верховної Ради у 2014-му був у тому, щоб не можна було скупити виборців під виглядом агітаторів. Коли цієї норми закону не було, то можна було набрати будь-яку кількість агітаторів. У нашій феодальній владі та людина, яка сидить нагорі, має багато грошей, і вона може найняти більше агітаторів, ніж будь-який інший конкурент. Тому це прийняли. До речі, саме такі звинувачення у створенні мережі через оформлення великої купи агітаторів і є основним звинуваченням проти вас і проти Петра Порошенка, які висуває опозиція.

- Давайте повернемося до армії агітаторів. Багато - це скільки? 100-150 тисяч - це багато?

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 06

- Наскільки я чув - план у вас був поставлений 2 мільйони, набрали фактично близько 500 тисяч на середину березня.

- Це абсолютна неправда. Серед людей, які генерують цю інформацію, також ті, які носять погони. Не розбираючись, вони вішають ярлики, і це б'є по репутації нашої політичної сили, яка сьогодні є однією з найрейтинговіших у країні. За це потрібно буде нести відповідальність. Як на мене, навіть організаційно проконтролювати структуру у 2 млн людей неможливо.

- А роздати гроші на 2 мільйони?

- Те, що я чув про тисячу гривень, означає, що – йдеться про 2 мільярди гривень. Це вагони готівки, які лопатами треба розвантажувати так, щоб не помітила Національна поліція, яка декларує, що прискіпливо слідкує за розгортанням будь-яких агітаційних структур.

- Я думаю, що дієздатність поліції дуже перебільшена, у нас у країні обіг готівки у рази більший, і нічого ніхто з цим зробити не може, так живе наша економіка.

- Не применшуйте роль Арсена Авакова – він, коли хоче, добивається свого.

- Я кажу, що наші правоохоронці можуть закрити очі й на більші суми.

- Давайте 2 мільйони людей розділимо на 25 регіонів. На одну область виходить 80 тисяч виборців, які за їхньою логікою мають отримати грошову винагороду. Наприклад, у Чернігівській області візьмуть участь 800 тисяч виборців, явка орієнтовно 70% - це 560 тисяч громадян, з яких 80 тисяч мають стояти у чергах по незаконну готівку? Національна поліція здатна побачити ці черги?

- Черги були. Бачили черги в Одеській області, в Дніпрі.

- Про Дніпро - то взагалі не до мене. Борис Філатов коментував, що йдеться про виплати соціально незахищеним верствам, які здійснюють місцеві бюджети вже 20 років. Жодного стосунку ці люди до команди Порошенка не мають.

- Після скандалу виплати в Дніпрі скасували. З початком виборчої кампанії сталося економічне диво - курс долара впав! Чи не очевидно, що це ефект від масового завозу готівки?

- Якщо ви намагаєтесь прив’язати це до виборів президента, то це абсолютна нісенітниця. Вся наша структура налічує близько 200 тисяч осіб, але я порахував разом із членами комісій. Відкрию страшну таємницю - в другому турі виборчі комісії будуть ділитися 50 на 50. Тобто в середньому це по 9 членів з кожної сторони. Якщо помножити 9 на 30 тисяч, то ви отримаєте цифру тільки в 270 тисяч людей, які будуть нами підготовані як члени ДВК. Додайте ще агітаторів. Тоді в нас дійсно буде близько 400 тисяч людей, залучених до виборчого процесу. Але це нормально, це дозволяє закон, це може і має робити будь-який кандидат, який дійсно хоче стати президентом. Все інше - від лукавого.

- Бо це інколи так реально і є. "Укрпошта" витратила 32 мільйони гривень, щоб розіслати листи, де написано, що за дорученням президента Петра Порошенка проводиться монетизація пільг. Хіба це не незаконна агітація за рахунок платників податків? З чого це Президент розсилає листи про виплати грошей, коли це виключна компетенція уряду?

- До цього не має жодного відношення офіційний штаб Порошенка. Але влада - і Президент, і Прем'єр-мініст, і коаліційний уряд мають як недоліки, так і позитивні моменти. Якщо влада працювала і змогла мобілізувати бюджет, забезпечити зростання економіки, закумулювати кошти, прийнявши закон про розмитнення "євроблях" (зайшло в бюджет 13 мільярдів гривень, які пішли на пенсійні виплати), то вона має право, в тому числі, цим і похвалитися. Опозиція і всі критично налаштовані, включно зі ЗМІ, кажуть - так ви ж хвалитесь напередодні виборів. Це також правда, але ми для того працювали, піднімали економіку, щоб у кінці сказати - ми це зробили і плануємо за наступні 5 років зробити ще більше.

- Як кажуть наші джерела, Сергій Березенко проїхав по більшості великих міст, областей і домовився з деякими місцевими керівниками: давайте ваше місто або область отримає з урядових Фондів реконструкції та розвитку та Фонду соціально-економічного розвитку прямі дотації на ваш бюджет, ви ці дотації використаєте на свої потреби, а за це ваше місто/область сплатить певну суму як соціальну допомогу людям за списками, які ми вам дамо. Прокоментуйте, чи дійсно такі зустрічі з такими рішеннями вам доводилося проводити?

- Дякую за визнання такого впливу. Але хотів би спростувати всі ці твердження декількома тезами. Перше - коли місто приймає бюджет, він завжди містить у собі програми підтримки соціально незахищених верств населення. Якщо ви проаналізуєте такі програми в минулому році, позаминулому, то побачите, що виплати були завжди.

- У набагато меншому масштабі і без ваших візитів це відбувалось.

- А ви перевірте. По-друге, рішення про виділення таких коштів не може прийняти жодна обласна адміністрація. Приймає рішення або обласна рада, або міська рада. Якщо ви говорите про Дніпро. В Дніпрі фракція БПП нараховує 6 депутатів. Невже ви вважаєте, що таке рішення може прийматися за ініціативи фракції, яка не становить навіть 10% від загальної кількості депутатів?

- А в Одеській області чому обласна рада виступила проти роздачі соціальної допомоги, чому там були відзняті черги людей, яким роздавали гроші, як ніколи раніше?

- Я взагалі не маю уявлення, що відбувається в Одеській області. Якщо облрада відмовивилася голосувати, то жодна копійка не піде, тому що розподілити кошти може тільки облрада. Адже це рішення місцевого самоврядування. І жодним чином - ні по телефонному праву, ні з Кабінету Міністрів це не може бути вирішено. Рішення може прийняти тільки орган місцевого самоврядування. Нагадаю, в Одеській облраді перший заступник голови представляє "Батьківщину". А фракція "Батьківщини" одна з найчисельніших.

- Тому вони і провалили голосування…

- Провалили рішення підтримати соціально незахищені верстви населення. Це їхня політична відповідальність. Оцінку нехай дає їхній виборець. Але минулого року вони голосували за таке рішення. Приходили на свої округи і говорили, що це за їхньої ініціативи були виділені кошти, вони це роблять щороку. Аж раптом президентські вибори виходять на завершальну стадію - отже, це все придумав Порошенко, а реалізував Березенко. Дякую за визнання, але це не до мене.

- Яку роль грає в структурі штабу Вадим Столар? Кажуть, керує двома штабами - в Києві та Одеській області.

- Вадим Столар не займає жодної офіційної посади в штабі Порошенка.

- Ви ж його дуже добре знаєте?

- Я його не дуже добре знаю.

- Але ви літали до нього у Францію на день народження.

- По-перше, куди я літаю на відпочинок - це особиста моя справа, я маю право під час відпочинку бути де завгодно. Я не підтверджую цю інформацію. По-друге, Вадима знаю з часів моєї роботи в КМДА. Але це було 10 років тому, і ми з ним по роботі ніколи не перетинались. Можливо, десь в якихось спільних компаніях бачились, але не більше. Куди він їздить - це його право. Кого він підтримує - це його право. Так само, як, умовно, виникало питання по Кернесу, який заявляє, що він підтримує реформу децентралізації Порошенка. Чи це означає, що Кернес є керівником штабу Порошенка? Ні. Це абсолютно неправда.

- Кернес активно агітує за Порошенка, кажуть, він відповідає за Харків, і через це в нього конфлікт з Райніним.

- Ви вважаєте, що людині треба заборонити агітувати чи висловлювати позицію? Я так не вважаю. Всі, хто нас підтримує, повинні висловлювати свою позицію. У випадку Кернеса - понад 70% мешканців Харкова його підтримують. Не тому що він одіозний, а тому що поїдьте у Харків і подивіться, який вигляд має місто.

- Він одіозний і він виступав проти Майдану. Часто з ним спілкуєтесь?

- Ні. Він політик старої плеяди, а ми - політики молоді.

- Як ви оцінююте те, що такий же одіозний мер Труханов теж активно підтримує Петра Олексійовича?

- Із Трухановим я взагалі не спілкуюсь. Мені важко його коментувати. Більше того, я свого часу відповідав за проведення з'їзду БПП в Одеській області, на якому висунули пана Боровика в мери Одеси, і тоді ми це робили разом з Міхеілом Саакашвілі, який був губернатором. Фактично наша кампанія була опозиційною до Труханова.

- Що відбулося в Сумах? Незрозумілі люди, які дуже боялися розголошення даних про себе, і невідомо що робили у підвалі, кажуть, гроші роздавали. Ті загадкові затримані люди були таки працівниками штабу Порошенка?

- Це наклеп. Затримала поліція двох випадкових людей, жодних фактів роздачі нема. Я уявлення не маю, чи то були учасники штабу, чи ні. Але позиція коли затримують людей, надягають на них кайданки за те, що вони ніби беруть участь в агітаційному процесі і потім не висувають ніяких звинувачень, це не що інше, як залякування.

- Тобто БПП захищала незнайомих людей?

- Я взагалі нікого не захищаю. Не виключаю, що вони можливо мали дотичне відношення до нашої кампанії, сотні тисяч людей працюють з нами. Це не подія на всю Україну. Це подія для ЗМІ. Заїдьте в Суми і спитайте, чи хтось там знає, що відбулося - жодна людина не знає, а телеканали показали. Тому що це, не що інше, як дискредитація штабу.

- Ви зараз спростовуєте, що вони мають відношення до штабу Порошенка, чи ні?

- Ще раз наголошую - я не знаю, хто ці люди. І тому не можу ні спростувати, ні підтвердити.

Зараз під час передвиборчої кампанії це залякування активістів. І ми на це будемо реагувати. Втім, ми спокійні. Тому що люди, які є членами нашої команди, це дуже замотивовані, інтелектуальні, ідейні люди. Вони це пройдуть. Але кожну подію наші штаби, наші юристи фіксують.  Ми пишемо в ДБР заяви про неправомірні дії поліції - це єдиний орган, який має право розслідувати такі ситуації. І ми будемо вимагати відповідальності за кожну незакону дію. На жаль, таке відбувається по всій країні.

Головний технолог БПП Сергій Березенко: Я читаю Фейсбук і сам вже не можу зрозуміти - це я читаю тільки тих, хто підтримує Порошенка? Якщо все так добре, чому в нас не 80% підтримки? 07

- Розкажіть, яку роль виконує технолог Дмитро Касьянов у вашому штабі – адже саме його називають безпосереднім організатором тієї самої загальноукраїнської мережі. Яка роль його зараз?

- Я не можу коментувати дії іншої людини. З нами працює дуже багато консультантів, технологів, які дають ті чи інші поради. Рішення приймають на засіданнях штабу ті, хто офіційно входить у штаб - це Ковальчук, Гринів, Медведєв, Березенко, Князевич, Герасимов, часто буває Максим Саврасов. Саме ці люди приймають рішення по всій кампанії. Дмитра Касьянова серед них немає.

- Щодо викриття підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенка вийшла смішна історія – затриманий по цій справі Тарас Костанчук. На виборах у Чернігові Геннадій Корбан затримав машину грошей у конвертах та списком виборців – і заявив, що це люди, які займалися підкупом у вашому штабі. Тоді в Чернігові з'явився на місці затримання машини з готівкою Тарас Костанчук, сказав, що це його гроші, на суді заявив, що він агент СБУ. Ви Костанчука знаєте?

- Наскільки я розумію, тривають слідчі дії. Я вважаю, що вам слід звернутися до органу, який веде слідство. Нехай вони дадуть пояснення і коментарі. По другому питанню - чи був такий кандидат? У 2015 році бюлетень на моєму виборчому окрузі був чи не найдовший за всю історію мажоритарних виборів. Навіть був сумнів, чи фізично його зможуть надрукувати. Тому там було дуже багато кандидатів. А ті факти, які ви наводите, зі мною не пов’язані.

- Ваш прогноз на вибори, який буде результат у Петра Порошенка, плани, очікування?

- Всі розуміють, що Президент Порошенко виходить у другий тур, навіть попри небажання наших прямих політичних опонентів. Більше того, нам відомо, що штаб Тимошенко подав заявку на площу перед ЦВК на 31 березня для проведення масових акцій. І це до завершення офіційного голосування. Сподіваюсь, вони там хочуть привітати тих, хто вийде у другий тур, а не пікетувати комісію з вимогою не визнавати вибори. Бо все, що навколо відбувається, всі ці акції, пов'язані з тим, щоб розхитати ситуацію всередині країни, якщо в другий тур не вийде Тимошенко. За моїми прогнозами, вона не виходить у другий тур. Туди однозначно потрапляє президент Порошенко. І він переможе.

- Що станеться у другому турі? Як, попри великий антирейтинг та переважно опозиційний електорат, Порошенко збирається переконати людей?

- У нашого кандидата є перевага. Всі продержавницькі сили правого, правоцентристського, центристського спрямування, які хочуть, щоб Україна залишалась державою, підтримають Порошенка однозначно. І не тому, що так скаже хтось із лідерів цих сил. А тому, що виборець у другому турі буде визначатися або/або. І людей, які за те, щоб Україна відбулася і залишилася суверенною, сильною, з сильною армією, з осяжною перспективою вступу в ЄС та НАТО, значно більше.

Розмову вів Юрій Бутусов, "Цензор.НЕТ"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики