Цензор.НЕТ

10.06.19 09:04

"Слуги народу" - тестова версія у Ботсаду

Автор: Тетяна Ніколаєнко

З’їзд партії "Слуга народу", звісно, був найочікуванішим минулого тижня. Адже саме ця партія вперше в історії України має шанс отримати абсолютну більшість у парламенті. До того ж як такої партії не існує, і її список треба було сформувати з нуля за кілька тижнів. А отже, ризики були найбільші.

"Слуги народу" - тестова версія у Ботсаду

За замірами соціологів, кандидат від СН у мажоритарці набирає сходу 20% і має всі шанси на перемогу. Такого теж ще ніколи не було. Тому багато хто готовий викласти півмільйона доларів за бренд і спокійно зайти Раду.

Ці списки стануть найбільшим тестом, чи може Зеленський уникнути тиску олігархів та одіозних персоналій на місцях. І наскільки його команда буде далі здатна до реформ.

На гольфкарі до виборів

11:10 – під технічим входом до ботсаду стоїть натовп людей.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 01

Історія українських з’їздів знала усяке, але в ботсаду їх ще не було. В кукурудзяному полі за 100 кілометрів від Києва Королевська колись збирала, а от на галявині ботсаду ще ніхто.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 02

Фото: Буквы

По дорозі стояли молоді дівчатка з зеленими парасольками і вітали гостей. На рівні з оранжереями гольфкари спинялись і запрошеним вже доводилось іти вгору пішки.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 03

Фото: Буквы

Перед рамками металошукачів, які обмежували явно дорогий захід, стояв мітинг з плакатам "Ні корупціонерам у Зе команді" та "Харків проти Ткаченка".

За їхніми словами, через цю людину відбувається розбазарення міських земель – спочатку міськрада продає дружині депутата землю за безцінь, а потім через рік вирішує, що там треба збудувати, скажімо, дитячий садок – і землю викупляють назад уже втридорога.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 04

Фото: Буквы

В цей час дорогою, що веде до центрального місця події, піднімається Олександр Ткаченко, той що директор каналу "1+1".

Ткаченко не зізнається, чи буде він у списку "Слуги народу". Як і Руслан Стефанчук, якого зустрічаємо далі.

Перед гостями відкривається велетенський намет, в одній частині якого фуд-корт з кавою, солодощами і ще запакованою, але вже такою популярною шаурмою, з іншого боку - стільці і сцена для з’їзду.

Ну дуже таємний список

Юрист Ірина Венедиктова та юрист-податківець Данило Гетьманцев спілкуються вже біля обраних стільців.

Новий голова партії "Слуга народу" Разумков справді приходить, але так само таємниче мовчить.

За кілька хвилин до нього прийшов колишній голова партії, а тепер перший заступник голови СБУ Іван Баканов.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 05

Фото: niklife

І зрештою приходить сам президент. Стає зрозумілим, навіщо гримерка – на ньому вже закріплені мікрофони. Натовп журналістів вперто тягнеться за президентом, їх з не меншою впертістю розштовхує охорона.

Журналісти поволі відступають, дехто сварячись з охороною.

З’їзд починається і Разумков першим надає слово президенту.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 06

Фото: Скриншот

Зеленський виходить на сцену з карточками у руках.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 07

Фото: ЛигаБизнесИнформ

Ми зібрались сьогодні тут, у Ботанічному саду – і це дуже, дуже символічно. Я вірю, що завдяки людям, які сьогодні тут, які з нами, Україна розцвіте. Ну і будемо саджати. Так що у цьому місці багато символізму, - починає президент з кварталівського гумору.

Про програму не говорить – каже, що партія представить сьогодні 100 людей, яких поведе за списками до парламенту.

Напередодні, на зустрічі з журналістами президент зізнався, що довелося завернути списки по трьох областях, де виявили корупцію. З’їзд навіть перенесли на день, але, судячи з усього, проблему не вирішили.

Представляти першу сотню кличуть керівника штабу Олександра Корнієнка. Разумков каже, що зачитає сотню, а на сцену вийде перша 20-ка.

Далі в списку вже згадана юристка Ірина Венедіктова, волонтер Давид Арахамія, антикорупціонерка і депутатка Київради Галина Янченко, айтішник Михайло Федоров, керівник штабу Олександр Корнієнко, Анастасія Красносільська з центру протидії корупції, гендиректор плюсів Олександр Ткаченко і замикає десятку борець, срібний призер Олімпіади Жан Беленюк.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 08

Фото: niklife

У другій десятці йде експерт з освіти, якого постійно критикують за невисоку компетентність опоненти, Сергій Бабак; начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій; співвласниця Midland Development Ukraine Олена Шуляк; правозахисник Дмитро Наталуха; засновниця Yellow Blue Strategy Ліза Ясько; керівник сектору "Енергетика" Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель; екс-член НКРЕ; експерт-енергетик і борець з Роттердам+ Андрій Герус; президент клініки "Борис" Михайло Радуцький, експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Денис Монастирський та юрист-податківець Данило Гетьманцев.

У третьому десятку є мураліст Гео Лерос, якого ще три роки тому так нещадно розпинав Сергій Лещенко за несмак, генеральний директор в компанії "Starlight Digital Sales" і учасник "Нових лідерів" Єгор Чернєв.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 09

Фото: Буквы

24-й у списку уповноважений представник Зеленського на виборах президента-2019 Сергій Кальченко, який допоміг російському актору Федору Добронравову у суді скасувати заборону на в’їзд в Україну.

30-й фермер Олексій Курбаков з компанії "Відродження Яготинщини".

33 – Дмитро Співак, екс-голова одеської "Батьківщини", екс-кандидат у нардепи за списком Королевської "Україна вперед!", депутат одеської міськради.

39 – юрист Сергій Іонушас, що був представником Зеленського при реєстрації торгових знаків.

41 - Юрій Гусєв, якого зазвичай згадують як активіста і заступника міністра оборони (куди його влаштував Юрій Стець), але не згадують про його роботу з Владиславом Каськівим у національних проектах з розкрадання бюджету на кшталт "Бориспільского експерсу" чи "Борджава ресорт".

51 – Ганна Новосад, директор департаменту Міносвіти.

58 – легкоатлетка Ольга Саладуха.

63 – помічниця Сергія Лещенка Марина Бардіна. Сам депутат піде в мажоритарку самовисуванцем.

Ну і найбільша несподіванка 100 місце – Ліза Богуцька.

Перша сотня була презентована, але не проголосована.

Щодо мажоритарки, то вона теж не затверджена. Хоча там обіцяють 199 кандидатів.

На сцену покликали тільки журналіста Олександра Дубінського, що йде по одному округу з Ігорем Кононенком, актора Кварталу Юзіка та блогера Максима Бужанського. Хоча останньому ідеологічно ближчим міг виявитись Опоблок.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 10

Фото: День

Поки тривала презентація, було цікаво стежити за Зеленським. В якийсь момент охоронець передав йому телефон. Президент прочитав, показав голові АП Богдану з виразом, що погано розуміє суть. Богдан глянув, махнув рукою і телефон забрали. Ще, на самому початку зібрання Зеленський кілька разів поривався голосувати, хоча вже не має такого права.

Після завершення зібрання Зеленського знову масово оточила охорона і вивела до того самого вагончика-гримерки.

Слуги народу - тестова версія у Ботсаду 11

Фото: ЛигаБизнесИнформ

Тіні Коломойського, зять Юрушева і друг Калєтніка

Журналісти ж пробували впіймати на коментар когось із кандидатів.

Після презентації журналістів запросили в прес-намет, де Корнієнко і Разумков їм ще раз пояснили, що списки і кандидатів будуть доузгоджувати в неділю і понеділок.

Журналісти намагались дізнатись кандидатів хоч по деяких цікавих округах, але керівники "Слуги народу" не відкрили карти.

До речі, вже після з’їзду журналістка плюсів Ольга Василевська, яка кілька років тому шукала віллу Порошенка в Марбельї, написала, що піде якраз по округу Москаленка.

Хоч штабісти і не хотіли розкривати персоналії, все ж журналісти не втратили нагоду спитати про деякі персони в списку кандидатів і присутніх на з’їзді.

- Скажіть, навіщо у списку Жан Беленюк? - цікавились журналісти в Корнієнка, натякаючи на те, що поки жодному спортсмену не вдалося стати ефективним політиком і вийти з тіні юристів і підприємців.

- Хтось же має спортом займатися, теми молоді і розвитку спорту, інфраструктури спортивної. Думаю, що людина, яка починала в цих жахливих спортзалах, як ніхто інший знає, що там робити.

- Це все таки більше сфера уряду, самоврядування, а не Ради.

- Рада формує policy.

- А Скічко у вас буде в списку чи по мажоритарці?

- Він розглядається як один з кандидатів по мажоритарці, - підтверджує Корнієнко.

- Яка цінність такого депутата в Раді, єдине досягнення якого ведучий Євробачення?

- Чому єдине? Він підприємець.

- Точніше він зять бізнесмена Леоніда Юрушева.

- То й що? Я теж чийсь зять.

- Наряд чи бізнесмена, який дружив з оточенням Януковича та й самим Ахатом Брагіним…

Ще журналістів цікавило, яка роль Іллі Павлюка в партії. В останні дні президентської кампанії стало відомо, що ця людина причетна до тіньового обігу коштів в партії. А репутація в нього "короля контрабанди".

Останнє питання, яке він прийняв, скільки партія хоче отримати відсотків на виборах. Відповідь була 51%.

Тетяна Ніколаєнко, Цензор.НЕТ

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики