Цензор.НЕТ

19.07.19 11:22

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину

Автор: Тетяна Ніколаєнко

Головне не як голосують, а як рахують – ця формула завжди працювала на українських виборах. Особливо парламентських. У 2012 році в 5 округах так і не встановили результат виборів через махлювання на рівні комісій.

Але на нинішніх виборах тема комісій майже нікого не цікавить.

"Я думаю, що на дільницях буде все спокійно. Принаймні, в плані партій. Якщо хтось щось і пробуватиме мутити – то це мажоритарники", - каже представник "Голосу" в ЦВК Андрій Гевко.

Оскільки партія нова, то вони не мали змоги взяти участь у формуванні комісій. Утім стежити за чистотою виборів партія буде за допомогою спостерігачів, а також чат-боту в телеграмі, куди всі охочі можуть повідомляти про порушення.

Хто тут від Зеленського?

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 01

Право подавати членів ОВК мали лише партії, які представлені в парламенті та брали участь у минулих виборах. Тобто партія-лідер перегонів "Слуга народу" не могла бути представлена в окружних комісіях.

Але вивчення складу комісій, наводить на думку, що своїх людей завели від інших партій.

На Вінничині, в 11 окрузі Олег Стоян представляв на минулих виборах Володимира Зеленського. Тепер він голова комісії в тому ж окрузі Вінниці, але тепер заведений від партії "Єдина родина", і очолює ОВК. Яніна Прибега також представляла в другому турі чинного президента, а тепер партію Святослава Олійника "Україна майбутнього". Ще одна представниця Зеленського в ОВК на минулих виборах Юлія Янкова тепер представляє партію "Заступ".

Така ж історія і на інших округах.

14 округ у Жмеринці. Заступник голови комісії в цьому окрузі Алла Щербань представляє партію "Єдина країна". Але на минулих президентських виборах вона представляла Володимира Зеленського в одній зі жмеринських ДВК.

Людмила Гуркіна – була навесні членом ОВК від Зеленського. На останніх місцевих виборах пані Гуркіна балотувалась до Жмеринської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка. Тепер представляє партію Україна майбутнього, лідером якої є Святослав Олійник.

Ганна Регулевська була членом дільничної комісії на цих виборах від Зеленського. Зараз вона входить в ОВК 14 округу від партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка, з якою колись співпрацював Дмитро Разумков.

16 округ – Ямпіль.

У першому турі виборів Світлана Баштова представляла там Володимира Зеленського, зараз – політичне об’єднання "Єдина родина". Ще одна представниця Зеленського Маріанна Вовк тепер представляє "Україну майбутнього". А Білик Олена заведена від партії "Заступ".

Інші регіони України також підтверджують тенденцію.

В 97 окрузі, в Броварах член ОВК Інна Руденко в другому турі представляла Володимира Зеленського а тепер партію "Україна майбутнього".

Ще один представник в ОВК вже чинного президента Андрій Супрун тепер працює від партії "Єдина родина".

Аналогічний розклад на Хмельниччині. У 188 ОВК Асєєв Костянтин у двох турах президентських виборів був членом комісії від кандидата Зеленського, а тепер працює під вивіскою "України майбутнього".

Заступник голови 187 ОВК Вікторія Манакова була членом ОВК від Зеленського, а тепер представляє партію "Заступ". Така ж історія з Оксаною Дзюмкою (189 ОВК) і Аллою Чернишовою (193 ОВК).

Ще в 4 округах Хмельниччини колишні представники Зеленського працюють від партії "Єдина родина".

Нові відтінки "Солідарності" Порошенка

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 02

По кілька членів комісії під себе "забронювали" й інші політсили.

Члени ОВК, які раніше представляли Порошенка, тепер є і в квотах "Сильної України", і "Єдиної країни", і Радикальної партії, і "Нової політики".

Також представники Петра Порошенка є і серед членів ОВК від партії "Солідарність жінок України".

У 194 окрузі на Черкащині Тетяна Вознюк на президентських виборах була представницею Петра Порошенка, а зараз представляє жіночу "солідарність".

Така ж історія у Жмеринці в з членом ОВК Вітою Гамарник - спершу Порошенко, тепер "Солідарність жінок України".

87 округ на Івано-Франківщині. Тут від жіночої солідарності тепер працює член ОВК від Порошенка та Юлії Литвиненко Квітослава Левкун.

Так само Новаковська Алла представляла в квітні Порошенка, а тепер "Інтернет партію України", чий очільник Дмитро Голубов є членом фракції БПП.

У 97 окрузі в Броварах Олексій Скочко, який представляв Порошенка, тепер також поданий від Інтернет-партії.

У 74 окрузі Запоріжжя в ОВК навесні Петра Порошенка представляли Агнесса Дейкун і Петро Онищенко. Тепер перша оформлена від ЄС, а другий від "Народного фронту".

У 139 член ОВК Піворунас Валерій раніше представляв Порошенка, а тепер Ліберальну партію. Така ж історія у члена ОВК Верчук Світлани в 21 окрузі на Волині, Тімченко Ірини у 28 ОВК, Рашевської Таїсії у 34 ОВК.

В 133 окрузі Одеси члена ОВК Оксану Пінчук спершу подали від Опозиційного блоку, а потім від Ліберальної партії.

В останній пленарний тиждень роботи Ради нардепи розповідали, що на сході комісії беруть під контроль представники обох крил Опоблоку.

У 48 окрузі в Краматорську заступник голови окружної виборчої комісії Станіслав Грабарчук представляє Опоблок. Раніше в першому турі він представляв кандидата в президенти Олександра Вілкула.

А ось член комісії Борис Ворочек, який зараз представляє "Заступ", а в 2010 був членом комісії від Віктора Януковича. Він також був кандидатом на місцевих виборах від Опоблоку.

Ще один член комісії Дмитро Грачов представляє "Силу і честь", але є членом партії "Наш край".


Секретар окружної виборчої комісії Роман Байрак поданий від партії Ляшка.

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 03

Він же очолював краматорський тервиборчком на місцевих виборах 2015 року як представник БПП "Солідарність". Роман Байрак офіційно значиться кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Атомвінд-Краматорськ", яка будує вітропарк на Ясногірці і фактично контролюється Максимом Єфімовим. Останній балотується в Раду по цьому округу.

Опоблок як ширма для сестри дружини Махніцького

Якраз найбільшою проблемою на цих виборах називають не те, що члени ОВК чи ДВК працюють на якусь партію, а їхні зв’язки з мажоритарниками.

Наприклад, Сергій Ківалов зараз на своєму окрузі програє майже 10% висуванцю "Слуги народу".

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 04

Але він контролює окружну виборчу комісію.

Головою ОВК є Костянтин Громовенко, якого подала партія "Відродження". Він також є директором Інституту права, економіки Міжнародного гуманітарного університету, який пов’язаний з Ківаловим, а також членом його Морської партії.

Секретарем ОВК став Євген Хижняк від Радикальної партії, проте він теж пов'язаний з Ківаловим, бо працює деканом факультету адвокатури його Юракадемії.

Членами ОВК також працюють ректор Міжнародного гуманітарного університету Юрій Полянський (суб'єкт подання - політична партія "Солідарність жінок України"), доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права НУ ОНЮА Андрій Березовський (суб'єкт подання - політична партія "Громадянська позиція") і Володимир Сивак, помічник депутата Одеської міської ради від Української морської партії Сергія Ківалова - Володимир Корнієнко (суб'єкт подання - Радикальна партія Олега Ляшка).

На розподіл сил в ОВК звернула увагу ОПОРА, бо це округ з найочевиднішими зв’язками.

У деяких округах кандидати поставили в комісії своїх родичів, через що вибори вже нагадують серіал "Сімейні драми".

Наприклад, в 134 окрузі колишня дружина нардепа від Блоку Петра Порошенка Геннадія Чекіти Олена Молодцова вимагає від голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук звільнити голову комісії, бо це жінка, з якою він живе нині.

"Прошу невідкладно вжити заходів щодо повного усунення зі складу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України по виборчому округу №134 голови цієї комісії Тимченко Оксани Іванівни, 1976 року народження (включена у склад комісії та призначена її головою за поданням партії "Відродження"). Так, насправді Тимченко О. В. є близькою особою претендента (у порядку самовисування) в народні депутати по цьому виборчому округу, поки ще діючого народного депутата від фракції "Блок Петра Порошенко" Чекіти Геннадія Леонідовича", - сказано в заяві.

В 124 окрузі на Львівщині за місце в Раді змагаються кілька важковаговиків – міністр екології Остап Семерак, екс-генпрокурор Олег Махніцький та екс-очільник МОЗ Олег Мусій.

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 05Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 06

Так от, як пишуть ЗМІ, в окружній виборчій комісії No 124 вже вшосте замінюють голову.

Спершу згідно з постановою ЦВК No919 від 31 травня була Оксана Мельник від політичної партії "Свобода". Далі "свободівці" замінили Мельник на Марію Березюк, яка є рідною сестрою дружини Олега Махніцького (сама Катерина Березюк-Махніцька член ЦВК).

Потім "Свобода" достроково припинила повноваження Марії Березюк і відмовилися від свого представника у цій ОВК. 26 червня Марію Березюк замінила Лілія Бачинська від фракції "Опозиційний блок", яка зареєстрована в Апараті Верховної Ради.

А 27 червня Опоблок відкликав Бачинську за власним поданням. І подав від себе Березюк.

Згідно з постановою ЦВК No1530 від 8 липня очолив комісію Олексій Гаврилець. 12 липня його замінили на Романа Запісоцького. Втім Гаврилець відмовився віддавати наступнику печатку і його потім ще три дні шукала поліція.

Новий голова ОВК Запісоцький поданий від Опоблоку, але є офіційним помічником нардепа Олега Мусія.

В №47 окрузі на Донеччині ЦВК розпустила весь склад ОВК, бо вони не зареєстрували понад 100 членів ДВК від "Європейської солідарності".

Члени ОВК побачили помилку в документах ЄС, але аналогічну в документах "Слуги народу" пропустили.

Згідно зі звітами ОПОРИ, в багатьох областях лідером за кількістю поданих членів до ДВК є "Батьківщина".

Технічна допомога Зеленському, або Хочеш стати депутатом – заведи в комісію цивільну дружину 07

Що і не дивно, адже в цієї партії найбільша база даних людей. Тому, як розповідають мажоритарники, в деяких регіонах "Батьківщина" навіть віддавала своїх людей іншим партіям, даючи їм можливість заробити. Ціна за роботу стартувала від 2000 гривень.

 Тетяна Ніколаєнко, "Цензор.НЕТ"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики