Цензор.НЕТ

26.02.18 20:46

Страйк у медуніверситеті ім. Богомольця є саботажем навчального процесу, - частина студентів. ВIДЕО

Студенти Національного медичного університету імені Богомольця заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Страйк у медуніверситеті ім. Богомольця є саботажем навчального процесу, - частина студентів. ВIДЕО

Як передає Цензор.НЕТ, про це студенти медуніверситету заявили під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

"Більшість студентів прийшли сьогодні на пари, побачили зачинені корпуси з ланцюгами та розгублених викладачів. Сам страйк було оголошено без врахування думки як студентського колективу, так і колективу працівників", - зазначила студентка 6-го курсу Оксана Михайлюк.

Вчора увечері студентам і викладачам університету надійшла інформація про страйк. Офіційна причина страйку - незаконне відсторонення ректора НМУ від виконання своїх обов'язків.

"Страйк проти чого? Я не вважаю, що це доцільно, оскільки відсторонення ректора було тимчасовим. Якби комісія не виявила жодних правопорушень - ректор би знову повернувся до своїх обов'язків. Студенти це також розуміють", - підкреслила студентка 6-го курсу Марія Копоть .

Ще одна причина страйку, яку вказали в розсилці про страйк, - невиплата стипендій та заробітних плат.

"Нас залишили без вибору - підтримувати страйк чи ні. Ми цього не хочемо. Ми хочемо вчитися. Ми лікарі, ми не політики. Нас це не цікавить", - зазначила вона.

Студенти не знають, як довго триватиме страйк, але сподіваються, що навчальний процес відновиться найближчим часом.

"Сподіваюся на мудрість студентів і впевнений, що правда переможе. І студенти зможуть навчатися далі. Сподіваюся, вже завтра", - підсумував студент 5-го курсу Олександр Соколенко.

Нагадаємо, що згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова тимчасово (на два тижні) відсторонена від виконання своїх службових обов'язків.

Здача ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів проходила 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету ім. Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що при підготовці до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів упродовж 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центом тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідала технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним із винуватців зриву нинішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я А. Лінчевський.

У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. А.А. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вузу.

23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики