Цензор.НЕТ

25.04.18 16:27

З воїном АТО Андрієм Лебедєвим, який загинув під Вуглегірськом у 2015 році, попрощалися в Чернігові. ВIДЕО

Кулеметник 13-го окремого мотопіхотного батальйону 1-ї окремої танкової бригади Андрій Лебедєв загинув 29 січня 2015 року під час відбиття танкової атаки противника на блокпост біля Дебальцевого (в районі міста Вуглегірськ) Донецької області. Його останки вдалося ідентифікувати лише зараз завдяки тесту ДНК.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Відео: ЧЕline

Сьогодні, 26 квітня, в Чернігові попрощалися з Андрієм Володимировичем Лебедєвим, 1980 року народження, солдатом, кулеметником 13-го окремого мотопіхотного батальйону 1-ї окремої танкової бригади, який загинув 29.01.2015 року під Вуглегірськом Донецької області під час відбиття танкової атаки на наш блокпост. Його тіло не знайшли, тому Андрій Лебедєв довго вважався зниклим безвісти. Згодом у судовому порядку його було визнано загиблим.

Як виявилося, його поховали на Краснопільському кладовищі Дніпра, як тимчасово невстановленого захисника України, відібравши перед тим зразок ДНК. Лише нещодавно його ідентифікували за допомогою аналізу ДНК.

Андрій Лебедєв народився 06.06.1980 року в місті Ярославль (РРСФСР). У дитинстві разом із родиною переїхав до України. Закінчив школу №32 Чернігова, згодом навчався в ліцеї хімічної промисловості, після чого працював експедитором. Був мобілізований навесні 2014 року.

У день смерті разом із чотирма побратимами він потрапив у полон. Всіх відпустили, а його застрелили, згадує Дмитро Мартиненко, який у полоні стояв поруч із Андрієм.

"Після потрапляння в полон, хвилин за 5 Андрія стратили. Як тоді вони говорили "За своїх пацанів". Вони на ньому побачили хрестик із білих таких каменів. Вони побачили його у нього і сказали, що він "правосек", і його там стратили", - розповів бойовий побратим Андрія Лебедєва Дмитро Мартиненко.

"Коли на них пішли БТРи і танки пішли, і понад 500 бойовиків їх взяли в полон, а коли поставили на коліна і почали знущатися, він сказав: "Я на коліна не стану". Коли запитали, хто кулеметник, він відповів - "Я". А хто командир - теж сказав "Я". Він взяв на себе все і на коліна не став, за що і був застрелений", - розповів голова ГО "Єдина родина Чернігівщини" Микола Шанський.

Поховали Андрія Лебедєва на кладовищі Яцево. У нього залишилася мати.

"Три з половиною роки. Хіба можна уявити? Я вся сива, у мене всередині все чорне від цього. Три з половиною роки я сподівалася, бо не було звісток, може, він живий. Я навіть до бабок їздила. Говорили, що він живий, живий, живий і все. Ми його все просили - Андрюша, Андрюша, ну не йди, ти вже свій обов'язок виконав. А він мені каже: "Мамо, ну як же я зможу? Там будуть гинути мої хлопці, а я буду на дивані лежати, так?"- розповіла мати загиблого воїна Людмила Лебедєва.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики