Цензор.НЕТ

02.05.18 17:49

Вперше за 25 років виділено кошти на ремонт української станції в Антарктиді, - керівник Національного антарктичного центру Дикий. ВIДЕО

Полярники 22-ї антарктичної експедиції повернулися в Україну після роботи на станції "Академік Вернадський".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ефірі 112 Україна розповів керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

За його словами, антарктичні дослідження є тим сектором, де "Україна тримається в першому світі - де Ілон Маск, де літають на Марс, де виробляють айфони, а не в тому, де торгують нафтою чи пшеницею".

"Полярні дослідження, дослідження Світового океану і дослідження космосу - ті маркери, які відрізняють країни першого світу від країн третього світу", - сказав він, коментуючи значення експедиції для України, додавши, що українські вчені-полярники мають шанс, залишаючись на батьківщині, проводити дослідження світового рівня.

Дикий анонсував встановлення на станції нової супутникової антени в наступному сезоні з метою переходу на широкосмуговий інтернет.

За його словами, цього року на роботу Національного антарктичного наукового центру виділили 72 млн грн, що становить 1% від усіх коштів, виділених на науку в Україні. Наприклад аналогічний центр у Франції фінансується в 120 разів більше. Виділених коштів вистачає на поточну роботу експедиції.

"Вперше за 25 років нарешті виділили кошти на капіталку. Цих коштів поки мало - 15 млн грн. Але 25 років не виділяли ні копійки, а тепер - півмільйона євро. Це значно краще, ніж раніше, і тепер стоїть завдання ефективно ці кошти використовувати. І дизельне господарство, і опріснювач води, і труби, і проводка - все ще з британських часів", - уточнив Дикий.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики