Дії окупаційної влади Криму нас не дуже цікавлять, бо вся захоплена територія має повернутися до складу України, - Гримчак. ВIДЕО

19454 57

Всі дії окупаційної влади в Криму є неправомірними, оскільки є визнані кордони держав.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, інформує Цензор.НЕТ.

"Україна як незалежна, соборна і самостійна держава існує з 1991 року в межах, які були визнані всім світом і Російською Федерацією також. Російська Федерація існує як незалежна держава з 1991 року, її кордони було визнано, зокрема за договором про співробітництво між Україною та Росією. Згідно з цими договорами, Крим - це Україна і Тузла - це Україна", - пояснив чиновник.

При цьому Гримчак додав: "У нас є договір, згідно з яким Крим і як складова частина Криму і всієї України острів Тузла - це українська територія".

"Згідно з нашим законодавством, будь-які дії, вчинені окупаційними адміністраціями, є неправомірними. Все, що вони там роблять, чесно кажучи, нам не дуже цікаво, бо це окупована територія, а острів Тузла має повернутися, як і Крим, до складу України. А все, що вони комусь там передають, не має значення", - підкреслив заступник міністра.

Як повідомляє видання, у квітні 2018 року окупаційна адміністрація Криму "передала" у власність Росії частину острова Тузла в Керченській протоці. Зазначається, що на цій дільниці простягнувся міст із Росії на захоплений півострів. Це рішення ухвалено "для потреб будівництва федерального об'єкта", йдеться в рішенні окупантів.

Нагадаємо, про необхідність побудувати перехід із Росії до Криму через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії півострова в березні 2014 року. Під час відвідування окупованого Криму 14 квітня 2018 року він висловив бажання, щоб міст був готовий до літа 2018 року. Однак на початку травня російський уряд переніс на 1 грудня 2019 року терміни держконтракту на виконання робіт, пов'язаних із гарантуванням транспортної безпеки Керченського моста, який будується.