Цензор.НЕТ

28.05.18 23:22

Акції на підтримку українських політв'язнів відбулися в США і Канаді. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У Нью-Йорку і Торонто відбулися акції на підтримку Олега Сенцова, Володимира Балуха і понад 60 інших українських політв'язнів, які незаконно утримуються в російських в'язницях.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на UATV, акція-перформанс "Free Sentsov" відбулася 26 травня на центральній площі Нью-Йорка - Таймс-сквері.

Як повідомляють організатори з Razom for Ukraine, учасники акції в смугастих тюремних робах сиділи на площі, тримаючи в руках скляні піщані годинники. Коли пісок у годиннику закінчувався, учасник падав на площу, символізуючи смерть ув'язненого через оголошене на знак протесту голодування.

Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 01
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 02
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 03
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 04

Мешканці Торонто і навколишніх міст вийшли на вулиці 27 травня, щоб продемонструвати свою підтримку Олегу Сенцову і Володимиру Балуху. Учасники акції також вимагали негайного звільнення понад 60 українців, які незаконно утримуються у російських в'язницях.

Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 05

Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 06
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 07
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 08
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 09

Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 10
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 11

Акцію в Торонто організував канадсько-український міжнародний фонд підтримки у співпраці з Канадською асоціацією кримських татар, повідомила на своїй facebook-сторінці президент Фонду підтримки Антоніна Кумка.

Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 12
Акції на підтримку українських політвязнів відбулися в США і Канаді 13

Акція відбулася на людному пішохідному мосту Humber Bay Arch Bridge. Учасники тримали в руках окремі таблички з іменами всіх політв'язнів, а їхні руки були зв'язані однією мотузкою. Волонтери роздавали інформаційні листівки перехожим, які, в свою чергу, хотіли більше дізнатися, якою ж була мета акції.

Нагадаємо, в акції на підтримку засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова в Нью-Йорку взяв участь уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Джемілєв.

Український режисер Олег Сенцов і активіст Олександр Кольченко були заарештовані в окупованому Криму в травні 2014 року і засуджені за обвинуваченнями в підготовці терактів - Сенцов до 20, Кольченко до 10 років позбавлення волі.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики