Цензор.НЕТ

14.06.18 21:49

Президент Чехії спалив на брифінгу червоні труси, які символізують незгоду чехів із політикою Земана. ВІДЕО+ФОТО

Президент Чехії Мілош Земан 14 червня провів брифінг у Празькому Граді, під час якого на вогнищі перед журналістами спалив червоні труси.

При цьому чеський президент заявив, що "політика повинна робитися на основі обміну ясними доводами, у жодномуразі не на основі нижньої білизни". І на підтвердження своїх слів кинув у вогонь червоні труси, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радiо Свобода.

Цим жестом Земан відповів активістам художньої групи "Ztohoven", які восени 2015 року вивісили над Празьким Градом - резиденцією чеських королів і президентів великі червоні труси, демонструючи свою незгоду з політикою президента Мілоша Земана.

Президент Чехії спалив на брифінгу червоні труси, які символізують незгоду чехів із політикою Земана 01

Президент Чехії спалив на брифінгу червоні труси, які символізують незгоду чехів із політикою Земана 02

Відтоді червоні труси використовуються як символ під час акцій протесту проти політики, яку проводить президент Земан.

Про проведення брифінгу канцелярія президента Чехії оголосила напередодні, не повідомивши однак про його теми. Також в офісі Земана зазначили, що журналісти не зможуть поставити президенту запитання.

Відомий своїми проросійськими заявами президент Чехії Мілош Земан має в основному церемоніальні повноваження. Коментарі Земана на підтримку Росії та Путіна викликали певну стурбованість у чеського уряду і західних союзників. Він також ставить під сумнів ефективність західних санкцій проти Росії через її агресію в Україні. Земан називає анексію Москвою українського Криму в 2014 році "доконаним фактом" і вважає, що повинен бути діалог про компенсацію за це "газом, нафтою або грошима".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики