Цензор.НЕТ

28.06.18 08:50

"Історія вітчизняного конституціоналізму налічує понад три століття", - Порошенко привітав українців із Днем Конституції. ВIДЕО

Президент Петро Порошенко привітав громадян України з Днем Конституції.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, привітання розміщено на офіційній сторінці Порошенко в Facebook.

"Історія вітчизняного конституціоналізму налічує вже понад три століття, коли в 1710 році світ побачив один з найпрогресивніших документів свого часу - "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького" Пилипа Орлика. І сьогодні Конституція України, як спадкоємиця ідей та принципів, закладених у документі славного гетьмана, - один з найбільш демократичних Основних Законів у світі. Шануймо ідеї та принципи, за якими живе Україна та захищаймо їх разом! Днем Конституції!", - йдеться в привітанні.

Глава держави опублікував також відео.

У четвер, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції.

Цього дня 1996 року, о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію України. Цій доленосній події передували 6 років наполегливої і важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.

Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР "Декларації про державний суверенітет України" - вже у жовтні була створена Конституційна комісія. Після розпаду СРСР і набуття Україною незалежності у 1991 році стало зрозуміло, що розбудова правової системи в незалежній державі повинна здійснюватися на власній основі. У 1991-1996 роках комісіями, окремо створеними Верховною Радою та президентом, було складено кілька проектів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і допрацьовувалися.

Найгостріші суперечності викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об'єдналися представники "партії влади", підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму.

Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами. У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України, нагадує Укрінформ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики