Цензор.НЕТ

03.07.18 13:34

Найєм: Упевнений, що закон про зняття недоторканності буде ухвалено цього тижня. Зі страху депутати проголосують за президентський варіант. ВIДЕО

Законопроект про зняття депутатської недоторканності буде ухвалено цього тижня.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в кулуарах парламенту заявив народний депутат (БПП) Мустафа Найєм.

"Я точно впевнений, що закон буде ухвалено цього тижня. Єдина проблема - у якій редакції. У нашій, яка пропонує, щоб недоторканність була знята вже завтра. Або в президентській, у якій Петро Порошенко дає парламентарям хабар у вигляді річної відстрочки зняття недоторканності. (...) Можу передбачити, що зі страху депутати проголосують за президентський. Але так чи інакше я думаю, що цей склад парламенту нарешті це питання вже завершить, і ми хоча б у наступному скликанні матимемо депутатів без недоторканності", - заяви він.

Згідно з президентським законопроектом (№7203), запропоновано внести зміни до статті 80 Конституції України, виклавши її в такій редакції: "Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

У пояснювальній записці до документа зазначено, що питання про скасування недоторканності народних депутатів України досі залишається невирішеним і не втратило актуальності. Громадська думка з цього приводу свідчить, що "гарантії недоторканності народних обранців в нинішньому обсязі є невиправданими і по суті перетворилися на гарантії безкарності".

Передбачено, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Раніше в червні 2018 року КС визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект №6773 про внесення змін до Основного закону в частині скасування депутатської недоторканності.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала внесення до порядку денного сесії і направлення для висновку в КС президентського законопроекту (№7203) про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.

Народні депутати підтримали також внесення до порядку денного сесії і направлення до Конституційного суду депутатського законопроекту (№6773) про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів.

За своєю суттю законопроекти №7203 і №6773 відрізняються лише тим, що, згідно з президентською ініціативою, зміни до Конституції в частині скасування недоторканності мають набути чинності 1 січня 2020 року.

Після висновку КС законопроекти будуть передані до Верховної Ради. Остаточне схвалення (прийняття в цілому), згідно з процедурою внесення зміни до Конституції, можливо за умови 300 голосів парламентарів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики