Цензор.НЕТ

04.07.18 15:24

Порошенко підписав закон про валюту. ВIДЕО

Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон України "Про валюту" сьогодні, в середу 4 липня, під час зустрічі з представниками бізнесу.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Відео 112

"Сьогодні ми вже завершили всі необхідні процедури і сьогодні хочу вас привітати, зараз, у цьому залі", - сказав П.Порошенко, підписавши закон про валюту під час зустрічі з представниками бізнесу в Києві.

Нагадаємо, 21 червня, Верховна Рада з третьої спроби ухвалила в другому читанні і в цілому закон "Про валюту". "За" таке рішення проголосувало 228 народних депутатів.

Законом пропонується встановити режим валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій, спрощення проведення таких операцій, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України, а також реалізацію зобов'язань, прийнятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом, зокрема впровадження європейських принципів регулювання руху капіталу.

Закон встановлює, що валютне регулювання в Україні ґрунтується на принципі свободи операцій. Це передбачає застосування обмежень і заходів захисту винятково на підставах і в порядку, визначених законом, з метою забезпечення стабільності фінансової системи і рівноваги платіжного балансу України, а також недопущення неправомірного і необґрунтованого втручання держави в валютні операції.

Документом також встановлюється пріоритетність ринкових інструментів валютного регулювання над адміністративними.

Самостійність і ринковість валютного регулювання передбачає гнучкий валютний курс, а також незалежність Національного банку України під час формування та реалізації валютної і монетарної політики в рамках, визначених законом.

Законом також встановлюється, що у сфері здійснення валютних операцій нерезиденти мають усі права, надані резидентам України, а валютні операції здійснюються відповідно до законодавства України без будь-яких обмежень, крім випадків введення Національним банком передбачених законом заходів захисту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики