Цензор.НЕТ

16.07.18 10:33

"Доволі цінна технологія": Окупанти в Криму мають намір зрошувати поля каналізаційними стоками. ВIДЕО

В окупованому Криму у зв'язку із сильною посухою вивчають можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це повідомив в.о. директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецький. За його словами, йдеться про десятки гектарів полів і садів.

"Кількість, якої може вистачити на 30-40 тис. га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З'явилася б вода, яку ми не в Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля... Вода повністю придатна для поливу. Якщо відверто говорити, якби вона була не стічна, то і для пиття придатна, тому що в межах 200-300 г мінералізації - це норма і питної води", - заявив Паштецький.

Розробку російських учених із Сибіру випробували в окупованому Криму. За словами авторів проекту, обладнання очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

На думку фахівця Світового центру даних із геоінформатики та сталого розвитку Сергія Гапона, очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.

"Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси відбуватимуться в різних неконтрольованих напрямках", - розповів Гапон.

13 липня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану рослинності на території Криму.

У червні в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Радянському районах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики