Україна стала одним із центрів комерційного сурогатного материнства, - Луценко. ВIДЕО

18554 84

Україна є одним із центрів комерційного сурогатного материнства - бізнесу, який, втім, мало врегульований у нашій країні.

Про це заявив під час брифінгу в Києві Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні я хотів би звернути вашу увагу на один з прикладів такої роботи (протидії злочинам, пов'язаними з торгівлею людьми. - Ред.): з проблемою протиправного використання для сурогатного материнства жінок з малозабезпечених українських сімей. Проблема пов'язана з тим, що після ухвалення владою Індії рішення про заборону комерційного сурогатного материнства, центр такої діяльності сфокусувався, зокрема в Україні. І ми зараз є одним із найбільших операторів цього маловрегульованого в Україні бізнесу", - сказав він.

Водночас Генпрокурор зазначив, що останнім часом протидія злочинам, пов'язаними з торгівлею людьми, в Україні значно покращилася. "Втричі більше повідомлених підозр, які з метою сексуальної експлуатації позбавляли волі людей. Також виявили в 3,5 рази більше потерпілих людей. Результатом цього стало те, що Україна піднялася на 2-е місце і вийшла з небезпечної червоної зони неефективної діяльності за цими показниками. І цього року результати протидії злочинам, пов'язаним з торгівлею людьми, також тримають на достатньо високому рівні", - сказав він.