"Північний потік-2" - не економічний, а політичний проект, який створено з метою завдати удару по Україні та країнах ЄС і НАТО, - Порошенко. ВIДЕО

63758 315

На думку Президента України Петра Порошенка, проект будівництва газопроводу "Північний потік-2" має на меті завдати удару по Україні та країнах ЄС і НАТО.

Про це він написав у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Північний потік-2" - не економічний проект, а проект абсолютно політичний. Його мета - завдати удару по Україні та по багатьох інших членах ЄС і НАТО. Чим далі, тим більше країн ЄС розуміють реальну мету "Північного потоку-2", - вважає Порошенко.

Північний потік-2 - не економічний, а політичний проект, який створено з метою завдати удару по Україні та країнах ЄС і НАТО, - Порошенко 01

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволів на будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїх водах. Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії та Данії.