Цензор.НЕТ

24.07.18 08:19

Україна робить усе можливе, щоб отримати черговий транш допомоги МВФ якнайшвидше, - Маркарова. ВIДЕО

Україна має "дуже конструктивні обговорення" з МВФ, і черговий транш допомоги буде надано незабаром.

Про це заявила в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова в інтерв'ю Bloomberg, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки. Відновлення й активне просування переговорів з МВФ Маркарова назвала одним із ключових пріоритетів.

"Ми робимо все можливе з нашого боку, щоб зробити це якнайшвидше", - наголосила в. о. міністра у відповідь на запитання, коли Україна досягне угоди з МВФ, але ухилилася від називання конкретної дати.

"Щодо бюджету та цін на газ ми маємо дуже конструктивні обговорення, які, я маю надію, конструктивно закінчаться незабаром", - наголосила в. о. міністра.

На запитання ведучої, наскільки МВФ готовий до компромісів, Маркарова відповіла, що вона б не говорила про компроміси:

"Ми залишаємося вірними принципам, які обговорювалися разом, - це пояснення та пошук деяких рішень, особливо щодо бюджету. Коли ми розпочали дискусії раніше, ми мали результати лише за перший квартал, тепер ми маємо результати за 6 місяців, які є кращими, ніж ми очікували в першому кварталі. Тому я думаю, що ми в добрій позиції, щоб або погодитися, або довести МВФ, що в деяких цифрах наша позиція була правильною, та обговорити пом'якшувальні заходи там, де вони потрібні, і ми також бачимо, що вони потрібні".

Нагадаємо, 19 червня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард озвучила умови для завершення нинішнього перегляду програми МВФ та отримання траншу в розмірі 1,9 млрд дол. За її словами, критично важливим є виконання умов щодо ціни на газ. А також внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд (Верховна Рада ухвалила цю поправку 12 липня) й дотримання граничного дефіциту держбюджету.

Раніше в НБУ заявляли, що розраховують на виділення п'ятого траншу за кредитною програмою Extended Fund Facility до осені цього року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики