Поліція в Конотопі запобігла масовому конфлікту через спроби відставити мера Семеніхіна: затримано 46 учасників, травмовано 7 поліцейських. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

32811 151

У четвер, 26 липня, у міській раді Конотопа Сумської області відбулися масові сутички між прихильниками чинного мера Артема Семеніхіна і його опонентами, більшість з яких, за словами Семеніхіна, становили привезені тітушки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на відділ комунікації поліції Cумской області, обидві сторони зібрали в сесійній залі своїх прихильників, які свідомо провокували конфлікти й бійки.

Через це постраждало семеро правоохоронців. У відділення поліції доставили 46 найбільш активних порушників порядку.

Поліція за цим фактом розпочала ряд кримінальних проваджень: за ч. 4 ст. 296 (грубе порушення громадського порядку із застосуванням предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень) КК України, ч. 2 ст. 342 (опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків) КК України та ч. 4 ст. 345 (умисне заподіяння працівникам правоохоронного органу тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з виконанням ними службових обов'язків, вчинене організованою групою) КК України.

За даними видання "ТопКонотоп", конфлікт спалахнув під час обговорення між депутатами і мером Артемом Семеніхіним питання про ухвалення бюджету на 2018 рік. Після декількох годин суперечок більшість обранців перемістилася до малого залу.

Депутати в малому залі спробували відправити у відставку мера Семеніхіна, проте їм не вистачило одного голосу. Після цього мер прийшов до малої зали, щоб обговорити разом з депутатами ухвалення бюджету, проте в цей час у сесійній залі почалася масова бійка.

Водночас сам Семеніхін у стримі з місця події заявив, що в Конотопі рядові поліцейські встали на сторону людей і вперше затримали тітушок.

За його словами, у місті намагалися "зробити переворот", привезені тітушки нападали на людей, у міськраді пролилося багато крові. До зали пустили сльозогінний газ.

Семеніхін каже, що тітушок привезли Ігор Молоток (екс-регіонал, бізнесмен, народний депутат-мажоритарник від Сумщини з групи "Воля народу") і Микола Клочко (голова Сумської ОДА).

Поліція в Конотопі запобігла масовому конфлікту через спроби відставити мера Семеніхіна: затримано 46 учасників, травмовано 7 поліцейських 01
Поліція в Конотопі запобігла масовому конфлікту через спроби відставити мера Семеніхіна: затримано 46 учасників, травмовано 7 поліцейських 02
Поліція в Конотопі запобігла масовому конфлікту через спроби відставити мера Семеніхіна: затримано 46 учасників, травмовано 7 поліцейських 03

Фото - Артем Семеніхін/Facebook

Діяльність Конотопської міськради більш ніж півроку паралізовано через конфлікт між депутатами та мером. Тому в Конотопі досі не ухвалений міський бюджет на 2018 рік.

На відставці мера наполягає керівництво Сумської ОДА, зокрема глава області Микола Клочко, стверджує Семеніхін.