Цензор.НЕТ

10.08.18 12:06

"Очікував на виправдувальний вирок", - Кернес. ВIДЕО

Мер Харкова Геннадій Кернес сподівався на виправдувальний вирок після судового розгляду справи про викрадення двох активістів Євромайдану в 2014 році.

кернес

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Очікував на виправдувальний вирок", - сказав він журналістам після рішення Київського районного суду Полтави про закриття справи.

"Я зрозумів цю постанову таким чином, що провадження припинено в зв'язку з тим, що прокурори систематично не приходили в зал судового засідання в призначений час і суддя розцінив це як систематичну неявку", - пояснив Г.Кернес.

Він називає справу, що розглядалася 4 роки, сфальсифікованою і політично мотивованою. "Це все фальсифікація ... і можу довести, що це фальсифікація", - сказав мер Харкова.

Г.Кернес зазначає, що розраховував на винесення виправдувального вироку у справі. "Якщо чесно, я розраховував на виправдувальний вирок. Тому що упродовж трьох з невеликим років тут, в цьому залі судовому, ми могли бачити всіх свідків і всіх, хто хотів показати що-небудь. Жоден свідок нічого не сказав. Доказів не було", - сказав він.

За словами мера Харкова, в кінці судового процесу "себе негарно повели адвокати потерпілої сторони в унісон разом з прокурорами". Це було явно видно ... Але неявка - це має бути причина, вагома причина", - підкреслив Г.Кернес.

Він заявив, що на рішення суду буде подана апеляція, але текст постанови буде вивчатися перш ніж можна буде говорити про задоволення винесеним рішенням. "Ясна річ, що буде апеляція. Я думаю, ми теж будемо дивитися з точки зору всього тексту, і в процесі вивчення тексту будемо говорити задоволені чи не задоволені, які норми чинного законодавства були притягнуті для вирішення цього питання. Будемо дивитися. Поки нічого Вам сказати не можу", - сказав Г.Кернес.

Нагадаємо, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна і Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Г.Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Г.Кернеса і двох його охоронців.

2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину ухвали про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики