Цензор.НЕТ

14.08.18 07:56

Росія тисне на Україну, затримуючи судна в Азовському морі, щоб отримати воду для Криму, - Жебрівський. ВIДЕО

Блокуючи Азовське море, російська сторона намагається тиснути на Україну для того, щоб отримати водопостачання в окупований Крим.

Про це екс-глава Донецької ВЦА, аудитор НАБУ Павло Жебрівський заявив в ефірі "Вечірнього прайму" на телеканалі "112 Україна", інформує Цензор.НЕТ.

"Путін таким чином хоче натиснути на Україну, щоб отримати насамперед воду для Криму. Міст вони який-неякий збудували, транспорт ходить, через рік-два будуть залізничні колії, але основна проблема - це вода. І зрозуміло, що Путін чинить такий тиск, блокуючи Маріуполь, Бердянськ, особливо болюче б’є по Маріуполю і Донецькій області, тому що там працює завод ім. Ілліча, завод "Азовсталь", інші підприємства. Спочатку, коли будувався міст, були змушені зменшити тонажність суден, які проходять, тому що деякі судна, які йшли перед так званим Кримським мостом, знімали мачту для того, щоб пройти під цим мостом. А сьогодні вони фактично зупиняють усі кораблі для того, щоб проходити", - заявив Жебрівський.

За словами екс-голови Донецької ВЦА, існує необхідність військового супроводу торгівельних суден, а також звернення за допомогою до міжнародних партнерів.

"В України є проблема з приводу того, що немає в нас там військового флоту. У нас є деякі катери броньовані. Я думаю, нам потрібно звертатися до міжнародників, ті ж США на наступний фінансовий рік виділили 250 млн дол. на фінансову допомогу, я думаю, що передусім ми маємо супроводжувати торгівельні судна, які йдуть у порти "Маріуполь" і "Бердянськ", нам якраз потрібні бронекатери та інша техніка, щоб забезпечити військовий супровід", - заявив Жебрівський.

Нагадаємо, за даними Мінінфраструктури Росія зупиняла для огляду 148 суден, що прямують до/з українських портів "Маріуполь" і "Бердянськ" через Керченську протоку.

За повідомленням Держприкордонслужби України, починаючи із 30 квітня, окупанти РФ щодня зупиняють українські судна для огляду та ідентифікації суднокоманди. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив 11 липня, що з кінця квітня російські прикордонники затримали майже 100 українських суден в Азовському морі.

Напередодні заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука оцінив ситуацію з російською експансією в Азовському морі як дуже складну і заявив, що влада України вивчає певні сценарії для відповіді Росії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики