Цензор.НЕТ

14.08.18 15:01

Сенцов назвав свій стан передкритичним. Він має поганий вигляд, - правозахисниця Свєтова після відвідування українського політв'язня. ВIДЕО

Російська правозахисниця Зоя Свєтова, якій напередодні дозволили відвідати Олега Сенцова, що оголосив голодування в колонії, завершила свій візит.

Про це розповіла російська громадська діячка Вікторія Івлєва, передає Цензор.НЕТ.

Свєтова підтвердила інформацію, що Сенцов живий і продовжує голодування.

"Зоя Свєтова виходить від Олега #freeSentsov Олег у колонії, в ясній свідомості. Від своїх вимог відмовлятися не збирається", - розповіла Івлєва.

Російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова зустрілася з українським режисером Олегом Сенцовим у колонії і розповіла про його стан. Сам Сенцов назвав свій стан передкритичним. Про свою розмову з ним Свєтова 14 серпня розповіла RTVI.

За словами Свєтової, вона розмовляла з режисером дві години в присутності начальника колонії та ще двох співробітників. Правозахисниця розмовляла із Сенцовим у його палаті. Вона додала, що режисер перебуває в "хорошій і чистій" чотиримісній палаті.

"Лікарі колонії, яким Сенцов довіряє, вони роблять те, що можуть робити, але не роблять ніяких прогнозів. Адвокат казав, що йому роблять крапельниці і поживну суміш, яку він приймає. Але це ситуація, яка не може врятувати його життя", - додала Свєтова.

За словами правозахисниці, режисер не планує припиняти голодування. Також Свєтова розповіла, що мета голодування Сенцова залишилася та сама: звільнення українських політичних в'язнів з російських в'язниць. На думку правозахисниці, потрібно якнайшвидше вирішити проблему обміну російських і українських в'язнів.

"Олег Сенцов переважно лежить, схуд, за його словами, на 17 кілограмів, за словами лікарів - на 11 кілограмів, каже, що швидко втомлюється, періодично з'являються болі в серці. Його стан змінюється протягом дня. Лікар прогнозів не робив, але сказав, що добре б уже припинити голодування. Можуть відмовити внутрішні органи", - наводить слова Свєтової російський журналіст Дмитро Краюхін.

Сенцов назвав свій стан передкритичним. Він має поганий вигляд, - правозахисниця Свєтова після відвідування українського політвязня 01

Сенцов назвав свій стан передкритичним. Він має поганий вигляд, - правозахисниця Свєтова після відвідування українського політвязня 02

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чірнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичної організації.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра українського політичного в'язня Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла про його важкий стан: "Усе не просто погано, усе катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав листа, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і це він не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової та голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики