Цензор.НЕТ

21.08.18 11:52

"Якщо вони знесуть другий поверх, то ми втратимо пам'ятник", - окупаційна влада оголосила ще два конкурси на реконструкцію Ханського палацу на суму $2,5 млн. ВIДЕО

Головний корпус Ханського палацу в Бахчисараї може обвалитися будь-якої миті через проведення окупаційною владою реставраційних робіт.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, на думку фахівців причиною обвалу може стати збільшення навантаження на ґрунт, після монтажу 90-тонного купола, який, на думку окупантів, необхідний для реставрації об'єкта культурної спадщини.

На сьогодні окупаційна влада оголосила ще два конкурси на проведення реставраційних робіт. Попередні етапи реставраційних робіт фахівці називають знищенням Ханського палацу. Зокрема, коли йдеться про заміну черепиці на сучасну заводську або про догляд за стародавніми каліграфічними розписами.

"Палітру, багатобарвність, цю ручну роботу, яка цінується у всьому світі, змінюють на якесь ось! .. Це все одно, що поміняти на шифер. Вона одноманітна. Її трошки напилили. Штучно зістарили. Як старять фальшивомонетники гроші. Як можна назвати її пам'ятником архітектури, якщо з неї вихолощена вся пам'ять? .. Нинішній стан каліграфічних розписів такий, наче пройшло дуже серйозне стихійне лихо ... Найстрашніше, що ми не знаємо, який проект. Якщо вони знесуть весь другий поверх, а там міститься і Золотий кабінет, і все решта, я навіть не знаю - ми взагалі втратимо все. Втратимо пам'ятник", - говорить кримськотатарський активіст Едем Дудаков.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики