Цензор.НЕТ

21.08.18 12:01

Україна працює над отриманням від США катерів берегової охорони типу "Island", - посол Чалий. ВIДЕО

Україна має намір отримати у США катери берегової охорони типу "Island" для використання їх у Чорному морі, заявляє посол України в США Валерій Чалий.

"Ми працюємо над тим, щоб отримати від Сполучених Штатів катери класу Island, які посилять наші можливості в Чорноморському басейні", - сказав В.Чалий на прес-конференції у вівторок ву Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Відео 112

За його словами, цей процес не завершено, "але ми працюємо над цим". "Наразі експертні групи працюють над підготовкою відповідної угоди про передання таких катерів, і я сподіваюся, що ми завершимо успішно цей процес - ми отримаємо посилення", - додав посол.

"Ви бачите, яка ситуація складна: Росія нарощує свій тиск, і нам потрібно терміново і свої виробляти, і отримувати додаткові можливості... Але, крім того, це пілотний проект для того, щоб упровадити схему прямих поставок, прямих закупівель, тому що все, що ми отримуємо на сьогодні від США, йде як допомога військово-технічна з одного боку, з іншого - комерційні проекти. Якщо ми зробимо такий проект, тоді ми зможемо закуповувати сучасніше озброєння у Сполучених Штатів. Тобто, це абсолютно новий рівень, якого не було ніколи і який США застосовують тільки зі своїми союзниками. Тому я вважаю, що ми тут на правильному шляху", - розповів В.Чалий.

За його словами, зараз ідеться про передачу двох катерів класу "Island". "Якщо порівняти з нашими, які зараз на службі в Чорному морі, то це великі кораблі, це дійсно великі можливості", - зазначив посол.

"Але що важливо: це пілотний проект. Тобто якщо ми втілимо його успішно, то ми потім зможемо розвивати і морський компонент, і отримання інших видів озброєння", - підкреслив В. Чалий.

За словами посла, процес отримання катерів швидким не буде. "Це не буде швидко ... але я можу сказати, що  цього року, я думаю, ми отримаємо вже на них права, передачу прав на ці кораблі. Далі ... їх треба обладнати, їх треба підготувати, озброєння, а потім вони вже входять у процес навчання команди, а потім все це запускається. Тобто це займе час. Я б сказав, це питання місяців, а не днів", - додав Чалий.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики