Цензор.НЕТ

21.08.18 23:03

Сенцов голодує сто днів, ніхто не знає, скільки йому залишилося. Прошу всіх об'єднатися для звільнення українських політв'язнів, - Каплан. ВIДЕО

Біля режисерського крісла, яке чекає Олега Сенцова в МЗС України, записано звернення із закликом про звільнення українських політв'язнів.

"Сьогодні 100 днів як Олег Сенцов голодує. Зустрівся з його сестрою Наталею. Записали в МЗС, біля режисерського крісла, яке чекає на Олега, звернення до всього світу. Ми продовжуємо боротися і домагатися звільнення всіх наших політв'язнів!" - цитує Цензор.НЕТ повідомлення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, опубліковане в Twitter.

Сенцов голодує сто днів, ніхто не знає, скільки йому залишилося. Прошу всіх обєднатися для звільнення українських політвязнів, - Каплан 01

"Сто днів голодує український політв'язень Олег Сенцов. Сто днів він перебуває в одиночній камері тюремного лазарету. Сто днів він бореться за те, щоб звільнили українських політв'язнів. Його здоров'я тане щодня. Ніхто не знає, скільки йому залишилося. Я вас всіх прошу об'єднатися для звільнення мого брата й інших українських політв'язнів", - говорить Наталя Каплан в ролику.

Нагадаємо, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у нібито створенні на території півострова терористичного співтовариства.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці в Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

14 серпня Сенцов розповів російській правозахисниці Зої Свєтовій, що його стан "передкритичний".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики