Цензор.НЕТ

17.09.18 08:46

18 років від дня зникнення Гонгадзе: 6 архівних відео із журналістом. ВIДЕО

16 вересня виповнилося 18 років від дня зникнення українського журналіста, засновника інтернет-видання "Українська правда" Георгія Гонгадзе. Вбивство журналіста стало однією з найрезонансніших подій незалежної України і мало неабиякий вплив на подальший хід історії.

Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе. Останки зберігалися в київському морзі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Він був похований у березні 2016 року в Києві, на території церкви Миколи Набережного. Тоді у зверненні родина Гонгадзе наголосила, що з похованням журналіста його справа не припиняється, замовники його вбивства мають бути засуджені.

Розслідування, яке тривало з початку нульових, привело до того, що у 2013-му році до довічного ув’язнення засудили лише екс-генерала МВС Олексія Пукача.

Пукача суд визнав виконавцем убивства Гонгадзе, замовників убивства слідство не встановило.

Восени 2000 року в Україні після оприлюднення "плівок майора Миколи Мельниченка" вибухнув так званий касетний скандал. На оприлюднених записах вказується про причетність екс-президента Леоніда Кучми та низки інших високопосадовців до вбивства журналіста Гонгадзе.

Журналіст був відомий своєї критикою президента Леоніда Кучми, а також тим, що у 2000-му році заснував одне з тепер найвпливовіших політичних інтернет-видань - сайт "Українська правда".

Публікуємо з відкритих джерел записи ефірів та інтерв'ю Георгія Гонгадзе, які показують його як журналіста і як людину:

Гонгадзе і Кучма:

Гонгадзе і Медведчук:

Гонгадзе і Тимошенко:

Гонгадзе і закон про вибори, 1997:

Гонгадзе і війна в Грузії:

Гонгадзе і ЄЕСУ:

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики