Цензор.НЕТ

20.09.18 12:31

Рада направила в КС проект змін до Конституції про закріплення курсу України на ЄС та НАТО. ВIДЕО (оновлено)

Верховна Рада внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду (КС) президентський законопроект (№9037) про внесення змін до Конституції в частині закріплення стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За відповідне рішення проголосував 321 нардеп.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий Верховною Радою тільки за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст.157 та 158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, парламент може голосувати за нього для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно щоменше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена ​​Конституцією України.

Раніше Порошенко зареєстрував у Раді проект конституційних змін про закріплення євроатлантичної інтеграції України.

Законопроектом пропонується вказати в преамбулі слова про "незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

Крім того, до повноважень ВР додати "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Також у Конституції пропонується вказати, що "Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Водночас у повноваженнях Кабміну пропонується вказати: "Забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Також з перехідних положень Конституції пропонується вилучити норму про те, що "використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики