Цензор.НЕТ

23.09.18 09:19

Екстрадованого в РФ Тумгоєва можуть повернути в Україну: консулам доручили встановити з ним контакт, - Лисенко. ВIДЕО

Українські консули в РФ отримали доручення тримати справу Тумгоєва на контролі.

У разі застосування до екстрагованого громадянина Росії Тимура Тумгоєва неправомірних дій, Україна залишає за собою право звернення до міжнародного суду з вимогою його повернення. Про це під час брифінгу заявив речник ГПУ Андрій Лисенко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

"Тумгоєва передали. Але є доручення Генерального прокурора консульству України в РФ, щоб вони встановили з ним контакт і контроль за тим, як з ним поводяться. Якщо будуть неправомірні дії щодо нього застосовуватися, то Україна подаватиме в міжнародний суд, щоб його повернути назад", - зазначив він.

Водночас Лисенко додав, що зараз у ГПУ є сумніви щодо дотримання норм законодавства під час передачі Тумгоєва Росії.

"Тумгоєва видали Росії на підставі тих даних, які були отримані під час екстрадиційної перевірки. Але у нас зараз є підстави сумніватися, і тому розпочато досудове розслідування, щоб встановити істину і саме тих людей, які стояли за тим, щоб людину видали країні-агресору ", - сказав він.

Раніше Цензор.НЕТ писав детально про цей випадок: Законна видача ціною в життя. Україна видала чоловіка, який утік із РФ і якого терористи звинувачують у тероризмі

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики