Цензор.НЕТ

08.10.18 15:56

Росія має намір втручатися у виборчу кампанію. На вас лежить величезна відповідальність, - Порошенко звернувся до нових членів ЦВК. ВIДЕО

За даними спецслужб, Росія намагатиметься втрутитися у вибори, які пройдуть в 2019 році.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це президент Петро Порошенко сказав 8 жовтня на зустрічі з новими членами ЦВК.

"Я був під великим тиском із приводу того, що ми мусимо скасувати вибори, мусимо ввести воєнний стан, маємо обмежити конституційні і виборчі права українського народу. Я дуже задоволений, що ми не пішли цим шляхом. Це був би шлях фактично країни-агресора, яка хотіла б мати сценарій так званої нелегітимної української влади, яка не пройшла підтвердження прозорими виборами. Дуже добре, що цього у них не вийшло", - зазначив глава держави.

Однак Порошенко підкреслив, що, за даними українських спецслужб, РФ буде намагатися вплинути на вибори в Україні, у зв'язку з чим на членів ЦВК лягає додаткова відповідальність:

"Перед вами стоять завдання надзвичайно складні. Ми вже зараз бачимо, і з точки зору інформації наших спеціальних органів, і з точки зору інформації наших партнерів, що Росія збирається втручатися у виборчу кампанію. І через системи дезінформації, і через системи фальсифікації виборчого процесу, і через системи кібератак. Для того, щоб зірвати вибори. Я сподіваюся на вашу ефективну роботу для того, щоб ми мали ефективні засоби протидії, щоб захистити вибір українського народу".

За його словами, необхідно законодавче врегулювання збільшення відповідальності ЦВК. Відповідні проекти готові до розгляду Національною Радою Реформ.

Також Порошенко висловив впевненість у тому, що українське суспільство має імунітет проти використання членами виборчих перегонів адмінресурсу.

Крім того, він повідомив про співпрацю із західними партнерами з приводу організації інформаційного захисту результатів виборів.

Президент наголосив на важливості найближчих виборів в Україні.

"Це перші вибори, які проходитимуть після підписання Угоди про асоціацію, в якій закріплені норми, які гарантують європейські принципи захисту волевиявлення громадян. Це перші вибори, які відбуваються в умовах впровадження стандартів Європейського Союзу і НАТО, включно зі змінами до Конституції", - підсумував Порошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики