Цензор.НЕТ

11.10.18 14:51

"Занепад почався, коли ми в Росію перейшли": Окупанти знищують одну з провідних птахофабрик Криму. ВІДЕО+ФОТО

Одна з провідних птахофабрик Криму - Птахівницький завод імені Фрунзе в Сакському районі - опинилася на межі закриття: понад 300 осіб будь-якої миті можуть втратити роботу.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку Crimean Tatars у Facebook.

Зазначається, що 8 жовтня стурбований колектив зібрався біля будівлі адміністрації підприємства, щоб прояснити ситуацію і дізнатися про долю радгоспу.

Як пише видання "Крим.Реалії",  державне унітарне підприємство "Навчально-дослідний племінний птахівничий завод імені Фрунзе" працює в селі Фрунзе Сакського району вже 89 років - виробляє яйця і вирощує курей. Працівники підприємства розповіли, що до 2014 року продукція птахофабрики була відзначена безліччю премій, що підтверджують її високий рівень.

Занепад почався, коли ми в Росію перейшли: Окупанти знищують одну з провідних птахофабрик Криму 01

Ситуація кардинально змінилася після захоплення Криму Росією. За словами співробітників, з того часу на підприємстві неодноразово змінювалося керівництво.

"Був наказ Путіна, що державне підприємство має процвітати. Прийшли в один рік аж п'ять директорів! Самі зрозумійте: ось є сім'я і кожен раз хтось буде змінюватися - свої права, свої потреби, свої інтереси. А що навколо, їм не цікаво, тому що вони чужі. Своїх хороших фахівців швидко позбулися", - розповіла пенсіонерка Катерина Бондаренко, яка працює на підприємстві з 1981 року.

Три місяці тому радгосп зіткнувся з проблемою нестачі корму для великої рогатої худоби і курей. Як пояснила керівник товарно-молочної ферми Галина Романченко, це пов'язано з посушливою ​​погодою цього року і відсутністю фінансів.

Занепад почався, коли ми в Росію перейшли: Окупанти знищують одну з провідних птахофабрик Криму 02

З цієї причини, за словами працівників, на птахофабриці вже розпродали частину господарства. Наприклад, курей, які завжди користувалися попитом, віддають всього за 15 рублів (трохи більше 6 гривень - Ред.).

"Цілий тиждень кури взагалі нічого не їли. Яйце впало. Сьогодні на моєму пташнику було нуль яєць, а на пташнику у мене сидить поголів'я 14,5 тисячі. От порахуйте, що нуль відсотків. У нас продуктивність була 96-97 відсотків. Зараз - нуль! Сьогодні з цеху вивезли всього чотири паки яйця. Це взагалі свавілля. Це якесь шкідництво: спеціально, напевно, роблять, щоб довести до банкрутства вже повністю радгосп", - розповів Віктор Коннов, який працює на матковому стаді курей.

За його словами, до 2014 року на радгоспі ніяких проблем не було. "Якість була відмінна, багато дипломів отримували за свою якість, а зараз у нас з кожним роком йде занепад, занепад і занепад", - зазначив працівник птахофабрики.

"Зараз у нас молоде стадо курей - 60 тисяч поголів'я. Продуктивність - 2 відсотки. Птаха годуємо самою пшеницею, і то через раз. Ніяких добавок", - підтвердила бюджетниця Марія Русина.

Керівник товарно-молочної ферми Галина Романченко повідомила, що запасів корму вистачить до лютого. "Але потрібні обов'язково комбікорми, тому що корови дуже схудли. Ми недоотримуємо приростів, це обов'язково позначиться на зростанні і розвитку молодняка, який йде на ремонт основного поголів'я дійного стада", - зазначила вона.

Занепад почався, коли ми в Росію перейшли: Окупанти знищують одну з провідних птахофабрик Криму 03

Крім того, вже три місяці тут не запліднюють рогату худобу. "Це означає, що через 9 місяців корова не отелиться, а значить не буде молока!" - підкреслила Галина Романченко.

Минулого місяця на підприємстві відбулися масові скорочення. Також працівники скаржаться на затримки заробітної плати - її не давали два місяці. Але зараз людей найбільше турбує те, що в разі ймовірного закриття підприємства вони залишаться без роботи.

На думку місцевих жителів, закриття птахофабрики може бути вигідно певним особам, оскільки частина площ підприємства розташовується за декілька метрів від моря і є ласим шматочком для забудовників.

Екс-директор Навчально-дослідного племінного птахівничого заводу імені Фрунзе Андрій Пряхін стверджує, що підприємство стало жертвою рейдерського захоплення.

"Буквально 26 березня 2014 року, через 10 днів після "референдуму" приїхала "самооборона" і, скажімо так, захопила підприємство. На той момент це відбувалося по всьому Криму. Я змушений був звільнитися, там призначили нового директора, підприємство вже розвивалося в рамках російського законодавства і реалій. Профіль не змінився, але ринок збуту істотно змінився. Ми були одним із лідерів-постачальників курчат на український ринок: 33% ринку належало саме Фрунзе. Після анексії він, звичайно, був втрачений. Я точно не знаю, хто займався переорієнтацією й на російський ринок, але умови істотно змінилися. Я думаю, що за правильного підходу все можна було б налагодити, тим більше що ринок птиці просто неосяжний. Сусідні підприємства того ж профілю прекрасно себе почувають, але вони приватні, а Фрунзе - державне", - розповів він.

Пряхін вважає, що те, що відбувається на птахофабриці можна пояснити переділом сфер впливу або бажанням когось дістати ласий шматок землі біля моря - 3000 гектарів.

"Можна будувати лише припущення. У 2014 році ми збиралися колективізувати підприємство, розпаювати землю і майно, щоб працівники були власниками цієї власності і самі потім вирішували, кому віддати цей пай. Нам це зробити не дали. Тепер хтось хоче збільшити свої статки за рахунок підприємства. Це містоутворювальне підприємство для Фрунзе, де живе 3500 осіб, а працювало там 500 осіб. Я пам'ятаю, що ми кожен місяць платили близько 600-700 тисяч гривень за тим курсом податків до бюджету. Це дуже великі гроші", - додав він .

Занепад почався, коли ми в Росію перейшли: Окупанти знищують одну з провідних птахофабрик Криму 04

Понад годину колектив стояв біля будівлі адміністрації підприємства в надії прояснити ситуацію, що склалася. Але ніхто з керівництва підприємства до співробітників не вийшов. В адміністрації послалися на те, що керівники перебувають на нараді в Сімферополі.

9 жовтня на діалог з людьми вийшов представник окупаційної влади, "глава сільського поселення" Олександр Маковоз. Він запевнив, що звільняти людей ніхто не буде, а піднімати радгосп буде інвестор.

Бюджетники, в свою чергу, скептично поставилися до подібних заяв. Про загадкового інвестора на підприємстві вже говорять давно, але досі ніхто його так і не бачив.

Прокоментувати ситуацію на підприємстві "Фрунзе" журналістам відмовилися. Офіційної інформації про закриття птахофабрики не надходило.

Працівники радгоспу сподіваються, що про їхню проблему почують в окупаційному "уряді Криму" і нададуть підприємству фінансову допомогу.

"Почуйте нас і залиште все як є. Збережіть птицю, збережіть наших тварин і, будь ласка, не треба їх нікуди вивозити. Це наше. Це наша робота. Це наше життя. Не забирайте у нас наше життя. У нас у селі працювати ніде! Як люди будуть жити? Просто-напросто вмирати залишається", - сказала працівниця птахофабрики Лариса Лаврова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики