Цензор.НЕТ

11.10.18 16:55

У 2014 році Україна не мала протиповітряної оборони, - Порошенко. ВIДЕО

За словами президента, тоді від ударів з повітря були прикриті лише столиця і міста-мільйонники.

Президент Петро Порошенко визнав, що в 2014 році Україна не мала протиповітряної оборони. Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН повідомляє, що про це президент сказав у смт Старокостянтинів Хмельницької області під час ознайомлення з ходом проведення багатонаціональних навчань "Чисте небо-2018".

"Тоді залишалися не прикритими Київ і міста-мільйонники, а також об'єкти критичної інфраструктури... Українські літаки іржавіли на землі, а військові льотчики забули, що таке небо", - підкреслив Порошенко.

За словами глави держави, на сьогодні ситуація з протиповітряною обороною кардинально змінилася. Зараз Україна разом із 8 країнами-членами НАТО бере участь у міжнародних навчаннях "Чисте небо-2018", в яких задіяно 50 літаків.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, з 8 по 19 жовтня в Україні відбуваються міжнародні військові навчання "Чисте небо-2018". Загальна кількість військовослужбовців, задіяних у навчаннях, - до 700 осіб.

Від Повітряних сил Збройних сил України в навчаннях задіяно 5 підрозділів тактичної авіації та близько 350 військовослужбовців. У рамках маневрів планується здійснити близько 330 літако-вильотів.

Захід проводиться з метою підвищення рівня підготовки екіпажів у виконанні тактичних завдань в коаліційному середовищі, підвищення рівня сумісності з повітряними силами США та інших країн НАТО під час ведення спільних повітряних операцій із забезпечення захисту повітряного простору, ефективного спільного управління і контролю тощо.

Під час міжнародних навчань відпрацьовуються тактичні завдання без застосування бойової зброї.

Маневри проходять у повітряному просторі західної і центральної частини України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики