Цензор.НЕТ

15.10.18 08:25

Томос можливий уже до кінця року, - архімандрит Кирил (Говорун). ВIДЕО

Вселенський Патріархат у Константинополі може ухвалити рішення про надання Україні Томосу вже до кінця 2018 року.

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив архімандрит Кирило (Говорун), професор університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, директор Інституту Хаффінгтон, пише Цензор.НЕТ. Кирило Говорун - колишній глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви.

"Паралельно із Собором українських православних церков у Константинополі триватиме процес надання Томосу. Наступним кроком Константинополя має бути засідання Священного Синоду, на якому буде розглянуто питання про Томос", - розповів архімандрит Кирило (Говорун).

За словами архімандрита, рішення Синоду можна чекати наприкінці року, хоча на відміну від процесу в Україні, який може бути гнучким, Константинопольський процес таким не є.

"Він залежить від багатьох чинників, у тому числі - реакції інших церков, - розповів архімандрит, - але є сподівання, що вже до кінця року, мабуть, Константинополь ухвалить остаточне рішення, якого від нього чекають".

Архімандрит також зазначив, що відповідно до рішення Синоду, саме Православна церква Московського патріархату в Україні має найбільше право скористатися рішенням Константинопольського патріархату.

"У status quo перед рішенням Константинополя від 1686 року (коли Київську метрополію було підпорядковано Московського патріархату від Константинопольського. - Ред.), до якого нинішнє рішення Синоду, повернуло ситуацію, мало місце таке: існувала Київська метрополія, яка була заснована Константинопольським патріархатом і була підпорядкована йому. Константинополь пізніше передав її в керування Москві. Відтоді вона стала принаймні адміністративно часткою Московської церковної адміністрації. Але тепер, коли Константинополь відмінив своє рішення від 1686 року, Українська православна церква Московського патріархату і є тою метрополією, має повернутися до Константинополя від підпорядкування Москві", - розповів архімандрит.

При цьому він заявив, що не очікує від УПЦ МП того, що там почнуть виконувати рішення Синоду. "Я не думаю, що це станеться", - зазначив архімандрит. Він поінформований про підтримку ідеї автокефалії з боку священиків УПЦ МП та розділив позицію речників цієї церкви та її священиків.

Нагадаємо, Вселенський Патріархат розпочав надання автокефалії Православної церкви України. У четвер речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці в Facebook опублікував текст рішення Вселенського Патріархату, в якому йдеться про те, що Вселенський Патріархат підтримує надання автокефалії українській церкві.

Наступним кроком до отримання Україною Томосу має стати Собор Українських православних церков і обрання глави Помісної церкви, який і отримає Томос від Священного Синоду в Константинополі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики