Цензор.НЕТ

16.10.18 15:39

На сьогодні ми є кліриками Константинопольської церкви, - митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко. ВIДЕО

Колишній особистий помічник нині покійного предстоятеля УПЦ (МП) Володимира (Сабодана), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, а нині вікарний єпископ Київського митрополита, настоятель Спасо-Преображенського собору Олександр (Драбинко) зазначає, що питання можливого переходу в єдину помісну українську церкву мають вирішувати парафіяльні та єпархіальні збори, а також кожен ієрарх особисто.

"Цей процес має контролюватися тією структурою, яка є в нас арбітром - Вселенською патріархією ... - оскільки синод Константинопольського патріархату на останньому засіданні скасував передачу Київської митрополії Московському патріархату. Відтоді ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату. Всі ми, власне, з цього моменту (після ухвалення такого рішення) є, на сьогодні, кліриками Константинопольської церкви", - заявив митрополит Олександр в інтерв'ю каналу "Громадське ТБ", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Якщо ми розглядаємо, що сьогодні вся повнота Української православної церкви і Київського, і Московського патріархатів є частиною вже Константинопольської церкви, то тоді справді доведеться змінювати назву, доведеться називатися Російською православною церквою в Україні, в чому я не бачу нічого страшного", - сказав ієрарх.

За його словами, щоб "усе було мирно і благополучно", кожен з єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) має провести єпархіальні збори, а духовенство, відповідно, парафіяльні збори, щоб визначитися, хто хоче перебувати в Українській православній церкві, а хто хоче залишитися в підпорядкуванні Московського патріархату.

При цьому митрополит Олександр вважає, що рішення самого ієрарха, переходити в УПЦ або залишатися при Московському патріархаті, буде його особистим рішенням і "залишиться на совісті самого владики".

"Що робитиму я і як я робитиму: ми ухвалюватимемо рішення спільно на парафіяльній раді, після того, як буде сформована думка всієї нашої громади, тоді буде і останнім мій голос", - підсумував клірик.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики