Цензор.НЕТ

22.10.18 07:40

Коли в України з'явиться чітка межа в Азовському морі, буде простіше вести дискусію з Росією, - Бабін. ВIДЕО

На сьогодні Україна не має чіткої межі в Азовському морі. Військові мусять розуміти, де межа, яку не повинні перетинати росіяни.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, угода між Україною і РФ про заходи щодо гарантування безпеки мореплавства в Азовському морі та Керченській протоці, яка була підписана в 2003 році, невдала.

"В умовах "Тузлинського конфлікту" Україна змушена була і під тиском пішла на ці угоди. Росіяни отримали те, що вони хотіли, але те, що обіцяли - не виконали. Це стандартна російська практика. Тому сьогодні я б не "носився" із цим договором, як з якимось священним писанням", - підкреслив Борис Бабін.

Водночас він зазначив, що позиція глави МЗС про те, що на Азові - територіальне море, є правильною.

"Думаю, що це абсолютно тверезий підхід, на сьогодні ми маємо певні угоди. Можливо, якийсь час вони діяли або діятимуть, але чи будуть вони діяти завжди? Тому друге ключове питання: а що робитимемо, коли ці угоди вже не діятимуть. Де-факто вони вже не діють. А де-юре? Що будемо робити ми наступного дня, коли Україна денонсує цю угоду? Я зараз не говорю, потрібно, не потрібно. Я моделюю, чи готові ми до того, що буде завтра", - зазначив Бабін і додав, що в Україні є багато внутрішніх питань, які потрібно вирішити.

За його словами, потрібно офіційно перекласти  українською мовою й оприлюднити Конвенцію ООН з морського права, до якої Україна приєдналася ще в 1994 році. Потрібно визначити і вихідні лінії на Азові, від яких потрібно рахувати морські простори. "Я не знаю жодного акта, яким би вони були визначені", - акцентував постпред Президента в АР Крим.

Борис Бабін додав, що також необхідно ухвалити закон про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону.

"З перших днів, коли слово "Азов" з'явилося в ЗМІ, я журналістам говорив, що ми не можемо просто денонсувати угоди. Спочатку ми маємо ухвалити закон, щоб не утворився правовий вакуум", - зазначив Бабін і повідомив, що такий закон визначено указом президента як необхідний і передбачено рішенням РНБО.

Борис Бабін вважає, що в цьому питанні держава має комплексний і правильний підхід.

Водночас, гість програми зазначив, що Україна має посилювати військове угрупування в Азовському морі. За його словами, також важливо визначити чітку межу, яку треба захищати на Азові.

"Це головне! Військові мають чітко знати, де межа, яку не повинні перетинати росіяни. У нас на Азові ніколи не було військових. Але сьогодні, коли вони там є, вони повинні мати чітку межу. І якщо росіянин її перетинає, необхідно відкривати вогонь на ураження. Якщо у нас буде така межа, з росіянами буде простіше вести дискусію", - пояснив Борис Бабін.

Нагадаємо, Україна посилила угруповання Збройних сил на Азовському напрямку у відповідь на агресивні дії РФ. РНБО на засіданні 6 вересня затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів.

Зокрема, йдеться про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угруповання ВМС ЗСУ, розвитку відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики