Цензор.НЕТ

22.10.18 09:13

Отримання автокефалії Москва використає для тиску на Україну, - Карпентер. ВIДЕО

Надання Україні Томосу Москва використовує для тиску.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, про це заявив директор центру Байдена Майкл Карпентер.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Держсекретар США Майкл Помпео підтримав прагнення Києва домогтися автокефалії для Української православної церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики