Завтра відбудуться переговори з угорською стороною у зв'язку з видачею паспортів жителям Закарпаття, - Клімкін. ВIДЕО

1584 57

Україна та Угорщина проведуть консультації у зв'язку з видачею угорських паспортів жителям Закарпаття. Переговори відбудуться завтра у Варшаві.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спільної прес-конференції зі своїм польським колегою Яцеком Чапутовичем, пише Цензор.НЕТ із посиланням на 5 канал.

"Звичайно, є декілька питань, які дуже активно використовує Росія у своїй пропаганді. Наприклад, ви бачили декілька днів тому появу плакатів на Закарпатті, в яких начебто говориться про угорський сепаратизм. Я завжди кажу, що ми маємо працювати з нашою угорською громадою. Ми не маємо показувати пальцями або цькувати угорців, оскільки вони є так само частиною України. І ми маємо допомогти, в тому числі й тим, щоби працювати проти цієї шаленої російської пропаганди, яка відбувається", – заявив Клімкін.

Нагадаємо, 19 вересня в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді видавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком і пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом роздачі угорських паспортів справу про державну зраду.

20 жовтня в Закарпатській області відразу в декількох районах з'явилися рекламні щити із зображенням трьох лідерів Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) та написом "Зупинимо сепаратистів".

Топ коментарі
+7 Ksenia VB
нехай здають і їдуть в Угорщину.
питань немає.
показати весь коментар
23.10.2018 19:28
+6 люся илюк
Переговаривай не переговаривай, если станет вопрос, чтобы сдать 1 паспорт- сдадут украинский, потому, как накерувались, завели и народ и страну в блудень с запредельной нищетой
показати весь коментар
23.10.2018 19:27
+6 люся илюк
так с такой постановкой вопрса и страны не останется, я с черновицкой области- практически все имеют румынские паспорта, в области 80 румыноязычных школ, так в этом году со 2 по 9 класс, родители открыли счета и каждому школьнику, не имеет значения, какой национальности, перечисляет румыния 200 лей, примерно 1500 гривень каждый месяц, тоже готовят, что кагал зашиденный не видит, что страна распадается? наверное сами и продали страну
показати весь коментар
23.10.2018 19:35