Цензор.НЕТ

26.10.18 14:06

УПЦ МП має змінити назву на РПЦ, - Євстратій (Зоря). ВIДЕО

Українською православною буде офіційно називатися помісна церква, впевнені в УПЦ КП.

Верховна Рада має ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на Російську православну церкву. Про це на прес-конференції заявив голова Інформаційного управління Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Обозреватель".

Відео Громадське ТВ

За словами архієпископа, після надання Томосу помісна церква офіційно буде називатися Українською православною церквою. Це рішення, як стверджує Зоря, обговорено й узгоджено з представниками Вселенського патріархату.

За його словами, зміна назви не означатиме гонінь, утисків або обмежень, проте вивіска УПЦ не має вводити в оману.

"Чи їм соромно називатися російськими? Якщо не соромно, хай називаються російською церквою, якщо ж хочуть бути українською, то нехай будуть українською по суті", - заявив Зоря.

За словами архієпископа, законопроект про перейменування УПЦ МП вже давно поданий до Верховної Ради.

"У Верховній Раді вже другий рік перебуває на розгляді законопроект №5309, який зобов'язує релігійні організації, центр яких міститься в країні-агресорі, в своїй повній офіційній назві відображати назву тієї релігійної організації, частиною якої вони є", - додав він.

Зоря сказав, що Москва переймається через цей закон, і тому минулого року архієрейський собор РПЦ прийняв постанову про зміни в статуті російської церкви, куди вписав, що центр УПЦ МП розташований у Києві.

При цьому в статуті написано, що УПЦ МП входить до РПЦ, рішення її соборів є обов'язковими для виконання в Україні.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики