Цензор.НЕТ

29.10.18 16:55

Вбивство Гонгадзе: Кучму вивели з-під покарання, але його можна легко повернути в систему закону, - Бродський. ВIДЕО

Незважаючи на те, що свого часу влада вивела з-під покарання Леоніда Кучму у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, другого президента України можна легко повернути в "систему закону", щоб його було покарано.

Про це Михайло Бродський заявив в авторському проекті головного редактора "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова "Вчинки".

"Потрібно провести розслідування і тоді настане сатисфакція, і зі мною зокрема - інакше сатисфакції немає. І, звичайно, за Гонгадзе мають понести покарання, але тут саме Кучма. Знаєш, як його вивели з під покарання, хочеш розповім? Але це теж легко повернути. Його (Кучму. - Ред.) назад повернути в систему закону легко. Пам'ятаєш, Конституційний суд ухвалив рішення змінити Конституцію? Прийшла нова влада, за одну секунду повернули Конституцію, все красиво, суд розігнали, відповідальних нема. Переслідують Лавриновича, хоча я вважаю, що незаконно. В Адміністрації президента у Януковича була посада, типу смотрящий за Конституційним судом, Олена Лукаш. Всі забули. Нехай вона розповість, як після полювання Янукович, Пінчук, коли вже Кузьмін підготував подання до суду на Кучму за скоєне щодо Гонгадзе... (це було в 2011 році , коли заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що знову відкривається справа, є докази щодо Кучми, і ця справа буде доведена до вироку. - Ред.) Ну ти розумієш: якщо зв'язати те, що трапилося з Подольським зі словами Кравченка в доповіді Кучми і визнати ці плівки - все, куку", - пояснив бізнесмен.

По суті, для того, щоб висунути обвинувачення проти Кучми, не потрібно знати обвинувачень від загиблого Гонгадзе, є живий Подольський, а його викрадення підтверджується записами.

"Замовлення. І подає СБУ до Конституційного суду (запит. - Ред.): а чи можна вважати плівки, здобуті незаконним шляхом, обвинуваченням, достатнім доказом, щоб долучати до справи? І Конституційний суд, який скасовував Конституцію і виконував будь-які забаганки Януковича, ухвалює рішення, що "ні, не можна". Але я хочу звернути увагу всіх, що є два рішення Європейського суду з прав людини. Два ! Я не юрист, але я точно знаю, що вони є, де взяли до уваги незаконно здобуті дані саме записаних розмов. У справах, де були вбиті люди, беруться до уваги навіть такі докази, тому що немає нічого вищого за життя однієї людини: врятуй одне життя - і ти врятуєш весь світ. Рішення якихось дев'ятнадцяти суддів не може бути вище за життя людини. А вони вирішили, що можуть бути вищі за життя. Елементарно... або нове звернення до Конституційного суду, або в ЄСПЛ - те рішення треба визнати незаконним. Просто потрібно, щоб політики і журналісти це зробили і довели це до кінця. Тоді скасовується рішення КС, тоді всі плівочки спливуть, там багато чого... Там і незаконна приватизація Пінчуком, і вбивство Гонгадзе, все з'явиться. А вони бояться цього", - резюмував Бродський.

Нагадаємо, Гонгадзе убили восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у його вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Їм було призначено покарання - позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

21 липня 2009 року за звинуваченням у скоєнні цього злочину у селі Житомирської області було заарештовано екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача. Пукача вирахували по мобільному телефону. Генпрокуратура 24 липня 2009 висунула офіційне обвинувачення Пукачу в співучасті у вбивстві журналіста.

За результатами слідства, Пукач, отримавши усний наказ від тодішнього Міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка ліквідувати Георгія Гонгадзе, 17 вересня 2000 скоїв це вбивство на чолі злочинної групи, що складалася з працівників ГУ МВС України Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколи Протасова (у 2008 році перших двох засудили до 12 років ув'язнення, третього - до 13 років). Підозрюваних у причетності до вбивства було затримано в лютому 2005 року. Троє співробітників департаменту зовнішнього спостереження МВС: Валерій Костенко, Олександр Попович і Микола Протасов, - під час судового процесу зізналися в тому, що 16 вересня 2000 року в супроводі генерал-лейтенанта міліції Пукача і за його наказом вивезли Гонгадзе за межі Києва. У 2008 році Апеляційний суд Києва визнав винними трьох колишніх співробітників МВС. Викрадач Гонгадзе, екс-полковник МВС Протасов раптово помер у Менській колонії. Зокрема у своїх свідченнях Протасов казав: "Гонгадзе набрав повітря і пручався, і тоді Пукач наказав вибити з нього дух".

У січні 2013 року суд визнав Пукача винним і засудив до довічного ув'язнення. На питання судді, чи згоден він із вироком, Пукач заявив: "Я погоджуся, коли в цій клітці зі мною сидітимуть Кучма і Литвин". Також під час оголошення вироку Пукач заявив: "Запитайте у Кучми і Литвина про мотиви вбивства Гонгадзе". Саму ж справу про вбивство Гонгадзе раніше було закрито у зв'язку з подвійним самогубством нібито замовника Кравченка. Втім, у 2016 році в ГПУ заявили, що працюють над новою справою "щодо до людей, яких називають "виконавцями, замовниками, підбурювачами".

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва залишив вирок чинним. На цьому засіданні Пукач розповів нову версію вбивства Гонгадзе.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики