Цензор.НЕТ

19.11.18 16:20

Путін і Ердоган запустили газопровід "Турецький потік". ВIДЕО

Він забезпечить газом спочатку Туреччину, а потім країни Південної і Південно-Східної Європи. Газопровід замінить проект "Південний потік", від якого відмовився ЄС.

Президенти Туреччини і РФ запустили першу нитку газопроводу "Турецький потік", по якому російський газ піде в Туреччину, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Интерфакс".

Перша морська нитка газопроводу "Турецький потік" була відкрита на церемонії за участю президентів Туреччини і Росії Реджепа Таїпа Ердогана і Володимира Путіна.

"З геополітичної точки зору проект має історичну значимість", - заявив Ердоган. Він висловив надію, що в 2019 році газопровід буде готовий до експлуатації.

Крім морської частини, ще має бути добудована наземна частина по території Туреччини.

"Турецький потік", який проходить по дну Чорного моря від Анапи до Туреччини, буде складатися з двох ниток потужністю 15,75 мільярда кубометрів газу на рік кожна. "Газпром" також планував побудувати газовий хаб на кордоні Туреччини з Грецією.

У червні 2018 року компанія оцінювала вартість газопроводу в 7 мільярдів доларів.

"Дочка" "Газпрому" South Stream Transport B.V. отримала від материнської компанії позику на 125 млрд руб (близько 1,9 мільярда доларів), говорилося в матеріалах "Газпрому", опублікованих на початку жовтня.

Перша нитка "Турецького потоку" буде призначена для постачання газом ринку Туреччини, друга - для країн Південної та Південно-Східної Європи. Для неї "Газпром" розглядає два варіанти маршруту - через Болгарію в Сербію та Угорщину або через Грецію в Південну Італію.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики