Цензор.НЕТ

23.11.18 15:19

Сущенка в колонії відвідав адвокат: сидить у сусідній камері з українцем Виговським, чекає вирішення питання про обмін, - Фейгін. ВIДЕО

Незаконного засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка в колонії відвідав адвокат.

Про це у своєму Twitter повідомив громадський захисник журналіста російський юрист Марк Фейгін, передає Цензор.НЕТ.

"Я в Кірово-Чепецьку, у ВК-11. Приїхав до Романа Сущенка. Щойно до нього в зону увійшов адвокат. Питання з передачею ліків і моїми відвідинами за ч.4 ст.89 ДВК все ще не вирішене. Але ж це порушення закону щодо "інших осіб, що надають юридичну допомогу" засудженому", - розповів він.

"Адвокат передає від Сущенка всім вітання, дякує українцям за орден, яким його нагородили. Зі здоров'ям у Романа більш-менш в порядку. Чекає вирішення питання про обмін. Отже, питання про мій допуск до Романа Сущенка вирішуватиметься в грудні. Начальник ВК 11 не знає, що робити з ч.4 ст.89 ДВК з моїм допуском, як "іншої особи". Консультуватимуться з керівництвом ФСВП. Ну, це так у Росії із законами. Роман Сущенко після етапування в колонію перебуває в безпечному місці, тобто в'язниця у в'язниці. Для його безпеки. Сидить у сусідній камері з українцем Виговським", - розповів Фейгін.

Сущенка в колонії відвідав адвокат: сидить у сусідній камері з українцем Виговським, чекає вирішення питання про обмін, - Фейгін 01

Сущенка в колонії відвідав адвокат: сидить у сусідній камері з українцем Виговським, чекає вирішення питання про обмін, - Фейгін 02

Сущенка в колонії відвідав адвокат: сидить у сусідній камері з українцем Виговським, чекає вирішення питання про обмін, - Фейгін 03

Нагадаємо, Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Протягом двох днів після арешту ніхто не знав про долю журналіста, йому не давали зв'язатися ні з дружиною, ні з адвокатом, ні з представниками українського посольства в РФ. Пізніше члени Громадської спостережної комісії Москви випадково виявили його в слідчому ізоляторі ФСБ "Лефортово" під час інспекційного візиту. На той момент Лефортовський районний суд Москви вже заарештував українця на два місяці.

7 жовтня 2016 року йому пред'явили звинувачення в "шпигунстві" за статтею 276 КК РФ, яка передбачає покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є працівником Головного управління розвідки Міноборони України і нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що є державною таємницею". У ГУР Міноборони це спростували. Сам журналіст відкидає звинувачення ФСБ РФ і не визнає своєї провини.

Пізніше захисника Сущенка Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката. Він представляє Сущенка тільки як громадський захисник.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив українського журналіста до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство (ст. 276 КК РФ). 12 вересня Верховний суд Росії визнав вирок законним.

МЗС України висловив протест, вимагаючи від РФ негайно скасувати незаконний вирок у справі Сущенка та забезпечити його звільнення і повернення в Україну. До цих закликів приєдналися і міжнародні організації, такі як ЄС, ОБСЄ, Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ / EFG) та ін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики