Цензор.НЕТ

28.11.18 11:45

Потрібно мобілізувати світ, щоб українських моряків відпустили і повернули додому, - Гройсман. ВIДЕО

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає за необхідне зараз мобілізувати весь світ перед актом агресії РФ проти України в Азовському морі для того, щоб повернути додому українських моряків, заарештованих судом окупантів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він сказав під час засідання уряду 28 листопада.

"Потрібно мобілізувати зусилля, щоб наших хлопців відпустили і повернули додому. Всі зусилля будуть об'єднані, - сказав він. - Треба мобілізувати світ для того, щоб Росія почала платити справжню ціну за свою агресію", - сказав він.

Прем'єр підкреслив, що під час атаки на український катер РФ мала намір вбити моряків України: "Росію потрібно зупинити. Вони несуть смерть і загрозу. Яку вони ненависть використовували! Вони ж працювали на те, щоб їх убити, це зрозуміло. Тому ми повинні бути сильними, захищати себе і свої цінності".

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики